Start
Etwinninga
TIiK w G1
Casles of Europe
Postcard
Bezpieczny Internet
Cyprus
Singing
The world of geometry
Maths
Mathmodels
Fermat's Room
logo 42-400 Zawiercie, ul. 11 Listopada 22, tel. 3267-225-62, mail: g1zawiercie[at]gmail.com
eTwinning

A postcard from my town

[Rozmiar: 3786 bajtów]


 • Opis projektu

  Projekt rozpoczęto 31.10.2006 z inicjatywy Gimnazjum nr 1 im. T. Kościuszki w Zawierciu.

  Język projektu - język angielski

  Celem projektu było poszerzenie wiedzy o swojej miejscowości i podzielenie się tą wiedzą z przyjaciółmi z innych państw. Zadaniem uczestników było przygotowanie w formie elektronicznej pocztówek, które byłyby reklamą ich miejscowości.

  TOP
 • Integracja międzyprzedmiotowa

  Uczniowie wzbogacali wiedzę i umiejętności zdobyte w czasie zajęć klasowych o nowe wiadomości z historii i geografii miasta, w którym żyjemy. Poznawali religię i regionalne tradycje ludzi z innych państw. Rozwijali umiejętności ICT, ćwiczyli biegłość w zakresie języka angielskiego. Rozwijali umiejętności komunikowania się w obrębie różnorodnych kultur. Odkrywali, że poprzez poznawanie innych uczymy się tolerancji oraz przygotowujemy się do międzykulturowej interakcji. Zawierali przyjaźnie.

  [Rozmiar: 14885 bajtów] [Rozmiar: 16398 bajtów]

  fot. K.Wieczorek, rys. Anna K.

  TOP
 • Partnerzy w projekcie i współraca

  Uczniowie i nauczyciele zaangażowani w projekt pochodzą z różnych krajów europejskich: Włochy, Polska, Bułgaria, Grecja, Portugalia, Austria.

  (1) Gimnazjum nr 1 im. T. Kościuszki w Zawierciu, Polska

  (2) 4th Lykeion of Corfu, Grecja

  (3) English language School Geo Milev, Bułgaria

  (4) Escola do 1.o ciclo do E.B. de Vila Nova da Baronia, Portugalia

  (5) I.I.S.S.-I.T.N."Rotundi"/I.T.I.S."Fermi", Włochy

  (6) St. Theresa College, Birkirkara Primary, Malta

  (7) St.Margaret College, Verdala, Malta

  (8) VBS-HAKIII Schönborngasse, Austria

  (9) EXPERIMENTAL HIGH SCHOOL OF ATHENS, Grecja

  (10) Liceo Classico "E. Duni" Matera, Włochy

  TOP
 • Efekty i korzyści

  (1) Największą korzyścią, jaką udało się osiągnąć uczniom, jest rozwój umiejętności językowych.

  (2) Wiedza zdobywana przez uczniów oraz poznawanie partnerskich miast wzbudziło w nich poczucie europejskiej tożsamości. To bardzo istotny element oddziaływania na młodego europejczyka.

  (3) Korzyści płynące z tego projektu osiągają również nauczyciele, którzy wymieniają się profesjonalnym doświadczeniem oraz pomysłami dotyczącymi ICT oraz tym, jak zachęcić uczniów do nauki języka obcego poprzez wyjście poza mury klasy i szkoły.

  (4) Jesteśmy bardzo zadowoleni z ilości i jakości materiałów, jakie wspólnie z naszymi partnerami udaje nam się wypracowywać. Młodzież z 10 szkół partnerskich szkół opracowała ponad 30 pocztówek. Materiały te są umieszczone na platformie etwinning i stronie www. Szczególnie jesteśmy dumni ze zbudowanej strony internetowej z zastosowaniem PHP.

  (5) Wysoko cenimy sobie nawiązane kontakty i przyjaźnie ze szkołami partnerskimi. Projekt wzbogacił naszą świadomość europejską w różnych aspektach życia.

  (6) Poznawaliśmy zabytki (Dworzec PKP z 1912, autorki: Adriana, Katarzyna, Patrycja), historię, kulturę, obyczaje, kuchnie... Różnorodność prezentowanych treści zachęca do dalszego poznawania kultury prezentowanych miast, krajów.

  TOP
 • Refleksje z realizacji

  Sprawdził się pomysł z ustaleniem jednoznacznych zasad tworzenia pocztówek. Każda z pocztówek miała zawierać określoną ograniczoną liczbę tekstu wraz z prezentacją graficzną w postaci zdjęcia lub samodzielnie wykonanego rysunku. Naszym zdaniem, ta jasność pewnych zasad, ułatwiła innym szkołom podjecie decyzji o włączeniu się do naszego projektu.

  TOP
 • Nagrody

  (1)[Rozmiar: 2778 bajtów]Quality Label (dla Polski 20.06.2007)

  (2)[Rozmiar: 2778 bajtów]Quality Label (dla Bułgarii 24.09.2007)

  (3) [Rozmiar: 2328 bajtów] European Quality Label dla obu szkół partnerskich

  TOP
 • Autorzy

  Najaktywniejsi uczniowie z Polski to: Kasia, Ada, Patrycja, Malwina, Patryk. pracowali pod opieką M.Paligi. Konsultacje: M.Pucek (geografia), M.Miąsko (informatyka)

  TOP
 • Linki

  (1) Strona projektu zbudowana przez Patryka J. ucznia Gimnazjum nr 1 im. T. Kościuszki w Zawierciu została już usunięta z darmowego serwera - jest nam przykro z tego powodu - pozostał tylko zrzut ekranu witryny.

  (2) Strona projektu: eTwinning webiside na eTwinning

  TOP

do góry^

Start