Start
Etwinninga
TIiK w G1
Casles of Europe
Postcard
Bezpieczny Internet
Cyprus
Singing
The world of geometry
Maths
Mathmodels
Fermat's Room
logo 42-400 Zawiercie, ul. 11 Listopada 22, tel. 3267-225-62, mail: g1zawiercie[at]gmail.com
eTwinning

Cyprus


 • Opis projektu

  Projekt rozpoczęto 18.09.2008 z inicjatywy Gimnazjum nr 1 im. T. Kościuszki w Zawierciu.

  Język projektu - język angielski

  Cypr dla uczniów z Polski to odległa i mało znana wyspa. Celem projektu było przybliżenie młodzieży tego ciekawego geograficznie i historycznie zakątka świata. Uczniowie zbierali informacje dotyczące Cypru. Selekcjonowali i starali się wybrać, ich zdaniem, najważniejsze dane. Młodzież korzystała z różnych źródeł i zgodnie z obowiązującym prawem podaje w materiałach na stronie projektu z jakich. Dzięki stosowaniu technologii informacyjno-komunikacyjnej współpracowali z partnerami z innych europejskich szkół a efekty swojej pracy przedstawili w postaci strony internetowej opracowanej w trzech językach: angielskim, francuskim i polskim.

  TOP
 • Integracja międzyprzedmiotowa

  Ten projekt integruje wiedzę i umiejętności z wielu przedmiotów. Zbudowana przez uczniów strona zawiera działy dotyczące geografii, flory i fauny, dziedzictwa kulturowego, historii, gospodarki i członkowstwa w Unii Europejskiej. Zatem, działania uczniów bezpośrednio związane są programami nauczania takich przedmiotów jak: geografia, biologia, historia, wiedza o społeczeństwie. Umiejętności związane z budową strony internetowej te elementy programu z zakresu informatyki. Dodatkowo, wielojęzyczność projektu, utrwala umiejętności z zakresu języka obcego.

  Poniżej interaktywna plansza - przykład pracy uczniów wykonanej pod opieka nauczyciela informatyki. Więcej na stronie projektu.

  TOP
 • Partnerzy w projekcie i współpraca

  (1) College et Lycée Saint-Joseph de l’Apparition (Francja)

  (2) Gimnazjum nr 1 im. T. Kościuszki w Zawierciu

  Współpraca została nawiązana dzięki platformie eTwinning. Początkowe kontakty odbywały się przez platformę, ale potem korzystaliśmy z tradycyjnej poczty elektronicznej. Uczniowie z Polski opracowali szkielet strony, szatę graficzną. Wspólnie zebrane materiały w języku angielskim uczniowie z Polski prezentowali dodatkowo w języku polskim a Francuzi we francuskim. Ważnym elementem pracy Francuzów było opracowanie testów wiedzy i ćwiczeń, które wykorzystaliśmy do przeprowadzenia konkursu wiedzy o Cyprze.

  TOP
 • Efekty i korzyści

  Efekty wspólnej pracy uczniów są bardzo wymierne. Zgrupowane są jako strona internetowa, która może posłużyć jako bezpieczne miejsc w Sieci dla ucznia do uzyskania informacji o Cyprze:

  (1) Z materiałów zebranych i selekcjonowanych przez uczniów powstała strona internetowa. Stanowi ona mini portal wiedzy o Cyprze.

  Informacje dotyczące:

  geografii ( więcej na stronie projektu): kliknij na zaznaczone pun kty, aby zobaczyć opis

  gospodarki:

  przyrody:

  [Rozmiar: 43185 bajtów]

  Zostały przez uczniów przedstawione w atrakcyjnej szacie graficznej.

  (2) Każdy moduł tematyczny na stronie projektu zawiera mini test wiedzy o Cyprze

  (3) Uczniowie pracujący przy projekcie: poszerzyli wiadomości o Cyprze, doskonalili umiejętności językowe (j.angielski)

  (4) Praca przy projekcie była okazją do nawiązania nowych kontaktów z rówieśnikami z Francji.

  TOP
 • Refleksje z realizacji

  Efekt końcowy przeszedł nasze oczekiwania. Wysoka estetyka strony projektu okazała się magnesem dla innych uczniów. Trójjęzyczność strony projektu podnosi jej wartość poprzez liczbę odbiorców. Takie działania wraz efektem końcowym w postaci strony to świetna promocja dla szkoły jak i dla programu eTwinning.

  TOP
 • Nagrody

  (1)[Rozmiar: 2778 bajtów] Quality Label (awarded by France on 24.06.2009)

  (2)[Rozmiar: 2778 bajtów] Quality Label (awarded by Poland on 31.05.2009)

  (3) [Rozmiar: 2328 bajtów] European Quality Label dla obu szkół partnerskich

  (4)W roku szkolnym 2008/09 szkoła otrzymała wyróżnienie za projekt Cypr/Cyprus/Chypr i tym samym znalazła Laureatem Ogólnopolskiego Konkursu dla Nauczycieli Przedmiotów Matematyczno-Przyrodniczych


 • Autorzy

  (1) Najaktywniejsi uczniowie z Polski to: Magdalena, Malwina, Kasia, Ania, Wiktor, Krzysztof, Karol, Krzysztof, Maciek, Franciszek z Gimnazjum nr 1 im. T. Kościuszki w Zawierciu, pracujący pod opieką nauczyciela informatyki i j.angielskiego: M.Miąsko i M.Paligi; konsultacje - nauczyciel geografii M.Pucek.

  (2) Z Francji z College et Lycée Saint-Joseph de l’Apparition pracowali: Thomas, Laurent, Manon, Thibault, Marie, Bastien, Cynthia, Nabila, Anthony, Iliasa pod opieką nauczycielki Ingrid Gaudin.

  TOP
 • Linki

  (1) Strona projektu: http://www.class.vel.pl/cyprus zbudowana przez uczniów Gimnazjum nr 1 im. T. Kościuszki w Zawierciu.

  (2) Strona projektu: eTwinning webiside na eTwinning

  (3) O projekcie - strona greckiego koordynatora

  TOP

do góry^

Start