Start
Etwinninga
TIiK w G1
Casles of Europe
Postcard
Bezpieczny Internet
Cyprus
Singing
The world of geometry
Maths
Mathmodels
Fermat's Room
logo 42-400 Zawiercie, ul. 11 Listopada 22, tel. 3267-225-62, mail: g1zawiercie[at]gmail.com
eTwinning

Castles of Europe

Castles of Europe


 • Opis projektu

  Projekt rozpoczęto 09.11.2005 z inicjatywy Gimnazjum nr 1 im. T. Kościuszki w Zawierciu.

  Język projektu - język angielski

  Celem projektu jest współpraca młodzieży i pogłębianie wiedzy w różnych dziedzinach: historii, kultury, architektury, języka .... Zadaniem uczestników jest zaprezentowanie zamku, który znają i lubią zwiedzać. Końcowym efektem ma być wspólna witryna w języku angielskim z wizerunkami zamków Europy. Prace mogą być stworzone dowolną techniką - każdy środek sztuki jest dopuszczalny. Oprócz prac artystycznych zapisanych z użyciem technik komputerowych należy przedstawić krótki rys historyczny obiektu jak i informacje o legendach i duchach w nich zamieszkałych. Dzielenie się z innymi swoimi wrażeniami doświadczonych podczas zwiedzania zamków znajdujących się w waszej okolicy.

  [Rozmiar: 46800 bajtów]

  TOP
 • Integracja międzyprzedmiotowa

  Projekt łączył przede wszystkim historię i plastykę. Technologia informacyjna i komunikacyjna była bardzo ważna przy jego realizacji. Cieszył nas fakt nawiązania kontaktów przez młodzież, która mogła w praktyce sprawdzić swój język angielski. Nawiązane przyjaźnie kontakty były kontynuowane i spotykaliśmy się wirtualnie przy realizacji kolejnych projektów.

  [Rozmiar: 10923 bajtów] [Rozmiar: 5961 bajtów] [Rozmiar: 12280 bajtów] [Rozmiar: 14202 bajtów]

  rys. Tomek

  Wiedza i umiejętności informatyczne ucznia Tomka, a dziś studenta informatyki, przełożyły się na ciekawą i atrakcyjną w swej szacie graficznej, stronę. Tomek jest autorem grafiki i animacji występującej na tej stronie.

  TOP
 • Partnerzy w projekcie i współpraca

  W projekcie tym mamy 23 partnerów, którzy zaprezentowali 45 zamków. Partnerzy pochodzą z 9 różnych państw.

  TOP
 • Efekty i korzyści

  Strona internetowa stanowi końcowy efekt wspólnej pracy wszystkich partnerów. Uczniowie Gimnazjum Nr 1 odpowiedzialni byli nie tylko za opracowanie zamku, który lubią zwiedzać, ale przede wszystkim za kontakty z kolejnymi partnerami i publikację przesłanych przez partnerów materiałów na stronie. Autorem szkieletu strony był Tomek. Powiedział, ze dzięki projektowi i zbudowanej stronie poznał PHP. Aby zobaczyć opracowane materiały, wejdź na stronę WWW i wybierz z menu: castles.

  TOP
 • Refleksje z realizacji

  Projekt ten cieszył się bardzo dużym powodzeniem. Potwierdza to duża ilość partnerów z platformy eTwinning jak i spoza niej. Wynikało to z dokładnie określonych zadań do realizacji. Dzięki temu partnerzy dokładnie wiedzieli, co należy do ich zadań.

  Otrzymywaliśmy bardzo dużo listów z podziękowaniami i deklaracją dalszej współpracy. Poniżej treść jednego z listów od partnera projektu:

  [Rozmiar: 28091 bajtów]

  Dears,

  I was very pleased receiving Your congratulation. I will pass Your thanks and acknowledgement to my former pupils.

  I am also pleased and I would like to congratulate You with appreciation You have received from EU. It is a big success showing a good goal and direction of Your project.

  As You know - our school was closed down last year and all participants are students now. Even I must have joined another school. So I would like to ask You whether it is possible to join Your project with another group - but students. They are sixteen and studying the first year of one high school in Liberec. If it is possible, please, be so kind and let me know as soon as possible. You know, it is just time of school trips and we are about to go somewhere. So we can include some castle in and join Your project with another fantastic castle.

  Looking forward to hearing from You.

  Many regards
  Ivo Rejc
  TOP
 • Nagrody

  (1)[Rozmiar: 2778 bajtów] Quality Label (awarded by Malta on 17.05.2007)

  (2)[Rozmiar: 2778 bajtów] Quality Label (awarded by Romania on 17.12.2007)

  (3)[Rozmiar: 2778 bajtów] Quality Label (awarded by Greece on 20.09.2006)

  (4)[Rozmiar: 2778 bajtów] Quality Label (awarded by Poland on 25.05.2006)

  (5) [Rozmiar: 2328 bajtów] European Quality Label dla szkół, które otrzymały QL za ten projekt

  TOP
 • Autorzy

  Uczniowie: Tomek, Ania, Magda, Kornel pracowali pod opieką nauczycieli M.Miąsko (nauczyciel informatyki), B.Kułach (nauczyciel j.angielskiego), M.Paliga (nauczyciel j.angielskiego), B.Czajkowska (nauczyciel plastyki), M.Pucek (nauczyciel geografii).

  TOP
 • Linki

  (1) Strona projektu: http://www.class.vel.pl/castles/ zbudowana przez uczniów Gimnazjum nr 1 im. T. Kościuszki w Zawierciu.

  (2) Strona projektu: eTwinning webiside na eTwinning

  TOP

do góry^

Start