ROK SZKOLNY 2014/2015

SZKOLNY TURNIEJ FILMOWY

Gimnazjum nr 1 w Zawierciu

Dnia 19.06.2015r. w naszej szkole odbył się Szkolny Turniej Filmowy z wiedzy o serii George'a Lucasa „Gwiezdne wojny”. Uczestnicy przybyli na konkurs w barwnych kostiumach przedstawiających postacie z filmu. Po zaciętej, ale bardzo wyrównanej walce wyłoniono trójkę zwycięzców:
1 miejsce – Karol Sowa – ID – Darth Bane
2 miejsce – Eryk Cocek – IIID – Darth Maul
3 miejsce – Ania mazur – IC - Obi-Wan Kenobi

Więcej informacji znajdziecie w gazetce szkolnej GaGim na platformie edukacyjnej Junior Media
Zapraszamy

L.K.

SZKOLNY TURNIEJ CZYTELNICZY

18 lutego 2015 roku w szkolnej czytelni odbył się Szkolny Turniej Czytelniczy z lektury J.R.R. Tolkiena „Hobbit”. Zawodnicy musieli zmierzyć się z różnymi zadaniami. Jednym z nich było przebranie się za jedną z postaci książki. Najlepsze stroje zaprezentowali Dominik, Eryk i Patrycja, a największą trudność sprawiło naszym uczestnikom zadanie „Kto to powiedział”. Zagadki okazały się łatwe, ale niektóre z pytań losowych były bardzo podchwytliwe i szczegółowe. Niełatwo było wyłonić zwycięzców. Po zliczeniu wszystkich punktów okazało się, że mistrzem został Dominik Janus z klasy IIC, drugie miejsce zajął Eryk Cocek z IIID, a trzecie miejsce zajęła Patrycja Machura z klasy IIA. Zwycięzcy zostali nagrodzeni, a pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia. Sympatyczną atmosferę konkursu stworzyły: zdrowe współzawodnictwo, miły nastrój, dobry humor i cały gros słodkości. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkich zapraszamy do udziału w innych konkursach.

L.K.

KONKURSY Z OKAZJI
MIĘDZYNARODOWEGO MIESIĄCA BIBLIOTEK SZKOLNYCH

W tym roku biblioteka zaproponowała uczniom różne konkursy. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Był konkurs fotograficzny, plastyczny, literacki i internetowy. Poniżej nazwiska zwycięzców i ich prace:

Konkurs na obrazkowy mem internetowy oraz komiks o czytaniu i książkach wygrała Natalia Wątor z klasy IIC:

Konkurs fotograficzny "Ja też jestem wojownikiem światła" wygrała Zuzanna Rubik z klasy IIIC:

Konkurs na recenzję ulubionej książki wygrała Marta Stypa z klasy IIB:

Konkurs na exlibris biblioteki wygrali: Weronika Maruszak z klasy IIB i Bartłomiej Bernat z klasy IIB:

Praca Weroniki

Praca Bartka

Konkurs "Ile jest kuleczek w słoiku?" wygrali: p. M. Zbierański, Eryk Cocek z klasy IIID i Karol Grabowski z klasy IIID.

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy wszystkich do udziału w proponowanych przez bibliotekę działaniach! Aby być na bieżąco, warto zaglądać na blog biblioteki ZA PÓŁKĄ Z KSIĄŻKAMI.

TRÓJMAGICZNY KONKURS CZYTELNICZY

19 grudnia 2014 roku odbył się niecierpliwie wyczekiwany TRÓJMAGICZNY KONKURS CZYTELNICZY. W naszej szkolnej czytelni zgromadził się cały „gros” zawodników, którzy już od września się do niego przygotowywali. Największą trudność sprawiały zawodnikom pytania ustne. Odpowiedzi pisemne i rysunki okazały się nad wyraz łatwe. Po zaciętej walce, bowiem emocji nie brakowało, wyłoniono trzech finalistów. Tym, co nie udało się wejść do finału, pozostały na osłodę cukierki.

Ostateczna klasyfikacja Turnieju wygląda następująco:

I miejsce Aleksandra Pałka IIB
II miejsce Hanna Ditmer IB
III miejsce Eryk Cocek IIID

Finalistom serdecznie gratulujemy i zapraszamy ponownie za rok do uczestnictwa w TKC.