Start
Wydarzenia
logo 42-400 Zawiercie, ul. 11 Listopada 22, tel. 3267-225-62, mail: sp1zawiercie@zawiercie.eu
Gimnazjum nr 1 im. T. Kościuszki w Zawierciu

Spotkanie autorskie Michała Rusinka


Szkoła Podstawowa nr 1 w Zawierciu

28 września bieżącego roku o godzinie 17:00 w Księgarni Edukacyjnej w naszym mieście odbyło się spotkanie autorskie z Michałem Rusinkiem. Większość z nas kojarzy pana Rusinka z panią Wisławą Szymborską, wybitną poetką polską, której twórczość została wyróżniona Nagrodą Nobla w dziedzinie literatury w 1996r., Orderem Odrodzenia Polski w 1976r. oraz Orderem Orła Białego w 2011r. Pan Michał aż do śmierci słynnej poetki był jej sekretarzem.
 
To spotkanie autorskie było dość nietypowe. Autor przedstawił publiczności swój wykonywany zawód wykładowcy literaturoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim i wygłosił wykład. W dowcipny sposób przedstawił nam czym jest rym, jakie są rodzaje rymów oraz czym się różnią wiersze od wersów. Następnie mieliśmy za zadanie odgadnąć rym pasujący treścią, rytmem i zakończeniem do wyrazu w poprzednim wersie, co nam świetnie wychodziło. Dodatkowo pan Rusinek przygotował nam świetną zabawę z językiem, prezentując treść opowiadania bez przymiotników, które mieliśmy sugerować sami nie znając treści. Było jednak pewne zastrzeżenie - przymiotniki miały być nietypowe. W ten sposób powstało nietuzinkowe, przezabawne dzieło o szalonej czarownicy z Zawiercia. Wszyscy obecni mają nadzieję, że w przyszłości ujrzy ono światło dzienne. 
 
Na zakończenie spotkania odbyło się ogłoszenie wyników i rozdanie nagród za napisane przez nas, uczniów, wierszyki o sprzęcie domowym.  Autorzy najciekawszych wierszy zostali nagrodzeni prezentem – książką Pana Michała Rusinka. Potem autor składał autografy – ja otrzymałam sympatyczny wpis do zeszytu j. polskiego. 
 
Moim zdaniem, spotkanie było przezabawne, przesympatyczne i bardzo mi się podobało.
akl

Szkoła Podstawowa nr 1 w ZawierciuSzkoła Podstawowa nr 1 w Zawierciu

do góry^

Start
Wydarzenia