Start
Wydarzenia
logo 42-400 Zawiercie, ul. 11 Listopada 22, tel. 3267-225-62, mail: sp1zawiercie@zawiercie.eu
Gimnazjum nr 1 im. T. Kościuszki w Zawierciu

Jak realizujemy projekty edukacyjne?


Przykładowy projekt Timeline z życia Tadeusza Kościuszki został zrealizowany przez uczniów drugiej klasy gimnazjalnej. Realizacja projektu wymagała od uczniów połączenia wiedzy i umiejętności z różnych obszarów: historii, techniki, informatyki,.... Uczniom udało się to znakomicie.

A zatem, co to jest: timeline z życia Tadeusza Kościuszki? To interaktywna płyta pilśniowa, na której znajduje się 11 przycisków - wkręconych śrub. Dziesięć z nich podpisanych jest kluczowymi datami z życia Tadeusza Kościuszki. Jedenasty przycisk GND (masa) jest niezbędnym elementem technicznym, służącym do zamykania obwodu elektrycznego (o niskim napięciu). Dotykając przycisku jednego z wydarzeń z życia Tadeusza Kościuszki wraz z przyciskiem GND zamykamy obwód, powodując automatyczne odtworzenie przygotowanego nagrania dotyczącego wskazanego wydarzenie.

Jak udało się zamienić zwykłą płytę pilśniową w interaktywny timeline z życia patrona szkoły? Na to pytanie jak i na wszystkie inne, zwłaszcza techniczne i informatyczne, mogą udzielić odpowiedzi uczniowie, którzy podjęli się realizacji tego zdania: Julia i Filip z drugiej klasy gimnazjalnej.

Na zdjęciach efekt końcowy i cały proces tworzenia

lawka4 (47 kB) lawka4 (47 kB)

lawka4 (47 kB) lawka4 (47 kB)

lawka4 (47 kB) lawka4 (47 kB)

lawka4 (47 kB) lawka4 (47 kB)

do góry^

Start
Wydarzenia