Start
Wydarzenia
logo 42-400 Zawiercie, ul. 11 Listopada 22, tel. 3267-225-62, mail: sp1zawiercie@zawiercie.eu
Gimnazjum nr 1 im. T. Kościuszki w Zawierciu

KultJuralny Dzień Dziecka


W bieżącym roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział we wszystkich konkursach i warsztatach zorganizowanych przez Fundację KultJura z okazji Dnia Dziecka. Uczennice klasy VIIB zajęły I miejsce w Literackiej Grze Miejskiej, a dziewczynki z klasy VIIA drugie miejsce w konkursie filmowym „Damy, dziewczyny, dziewuchy – wywiad z historią w tle”. Nasze zwyciężczynie zdobyły dla biblioteki szkolnej wiele nowych książek beletrystycznych.

Ponadto uczennica klasy IVA zdobyła III miejsce w konkursie literacko-plastycznym „Dom nie z tej ziemi”, a uczestniczka warsztatów fotograficznych z klasy IIC uzyskała II miejsce za zrobione przez nią zdjęcie. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniach z autorami książek dla dzieci i młodzieży i z ilustratorką tychże książek. Odbyli warsztaty fotograficzne i plastyczne.

Była to bardzo interesująca i pouczająca forma spędzenia przez dzieci i młodzież tego święta. Dzieci nie tylko świetnie się bawiły, ale również wyniosły z tej zabawy wiele nowych wiadomości, umiejętności i przeżyć.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w przyszłym roku szkolnym.

lawka4 (47 kB)

do góry^

Start
Wydarzenia