Start
Wydarzenia
logo 42-400 Zawiercie, ul. 11 Listopada 22, tel. 3267-225-62, mail: sp1zawiercie@zawiercie.eu
Gimnazjum nr 1 im. T. Kościuszki w Zawierciu

Analizujemy dane z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej


Oficjalnie, drużyny Live i DeepSky zostały finalistami europejskiego konkursu Astro Pi: misja laboratorium kosmiczne. Zadaniem konkursowym było zaprojektowanie eksperymentu naukowego, który wykorzysta czujniki znajdujące się na jednym z dwóch komputerów Raspberry Pi. Eksperyment należało zaprogramować w języku programowania Python, a kod został wykonany na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) orbitującej nad Ziemią. Organizator konkursu Biuro Edukacji Europejskiej Agencji Kosmicznej i Fundacja Raspberry Pi.

To jeszcze nie koniec projektu. Obie drużyny DeepSky i Live, otrzymały już dane, które zostały zebrane przez programy uruchomione na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej ISS a napisane przez uczniów w języku Python.

Aktualne zadanie drużyn polega na analizie badawczej danych, wyciągnięciu wniosków i napisaniu końcowego raportu, który zostanie przekazany do Biura Edukacji Europejskiego Biura Badań Kosmicznych.

Językiem obowiązującym przy sporządzaniu raportu jest język angielki. Nad prawidłową translacją czuwa nauczyciel języka angielskiego p. Małgorzata Paliga, której składamy serdeczne podziękowania za to wsparcie. Opiekun M. Miąsko

Przypominamy skład drużyn

Drużyna DeepSky:
  • Natan Haładyn
  • Adrian Reszka
  • Zofia Kalińska
Drużyna Live:
  • Mateusz Kustra
  • Sebastian Jaros

Aby sprawdzić aktualne położenie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej skorzystaj z linku.

1 (63 kB)

Zdjęcie Astro Pi, źródło: http://www.esa.int/spaceinimages/Images/2017/09/Astro_Pi_on_ISS, Prawa autorskie CC BY-SA 3.0 IGO

do góry^

Start
Wydarzenia