Start
Wydarzenia
logo 42-400 Zawiercie, ul. 11 Listopada 22, tel. 3267-225-62, mail: sp1zawiercie@zawiercie.eu
Gimnazjum nr 1 im. T. Kościuszki w Zawierciu

Wyróżnienie dla Justyny Morel w ogólnopolskim konkursie


Justyna Morel otrzymała wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie Antyk - Kamera - Akcja. Motywem przewodnim tegorocznej edycji Konkursu był Mit w rozumieniu mitologii Greków i Rzymian. Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu krótkiego filmu, który by dawał odpowiedź, co jest ważne dla nas, jakie odpowiedzi możemy znaleźć w mitologii.

Do udziału w konkursie filmowym zaprosił uczniów Ośrodek Badań nad Tradycją Antyczną (OBTA) na Wydziale Artes Liberales Uniwersytetu Warszawskiego. Jego celem jest popularyzacja kultury antycznej. Konkurs organizowany jest w ramach międzynarodowego projektu naukowego Our Mythical Childhood.

Film można było zrealizować stając za kamerą i zapraszając uczniów-aktorów do współpracy. Justyna wybrała inny sposób realizacji. Posługując się tabletem wykonała 195 grafik, które po połączeniu utworzyły animację - opowieść o Atlasie; link do filmu Justyny.

Nagrodą w konkursie jest zaproszenie na uroczyste podsumowanie konkursu, które będzie miało miejsce na Wydziale Artes Liberales Uniwersytetu Warszawskiego. W czasie dwudniowego spotkania odbywać się będą warsztaty naukowe poświęcone kulturze greckiej.

Uczennica pracowała pod opieką p. M. Miąsko.

1 (63 kB)

do góry^

Start
Wydarzenia