Start
Wydarzenia
logo 42-400 Zawiercie, ul. 11 Listopada 22, tel. 3267-225-62, mail: sp1zawiercie@zawiercie.eu
Gimnazjum nr 1 im. T. Kościuszki w Zawierciu

Ciekawi ludzie - ciekawy zawód


9 kwietnia 2018r. klasa 1a miała przyjemność uczestniczyć w spotkaniu pt. „Ciekawi ludzie - ciekawy zawód”. Gościem w naszej szkole był Ratownik Medyczny Pan Krzysztof z Jura Rescue Team.

To było nie tylko bardzo miłe, ale przede wszystkim bardzo ważne spotkanie. Celem zajęć przeprowadzonych przez wykwalifikowanego ratownika medycznego było przygotowanie uczniów do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.

Na samym początku Pan Ratownik pokazał dzieciom jak wygląda strój, w którym pracuje na co dzień oraz zaprezentował wyposażenie karetki. Wyjaśnił również, na czym polega jego praca oraz czym zajmują się poszczególne służby ratunkowe.

Dzieci uczyły się (na fantomie), jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i wykonywać RKO. Poza tym utrwaliły sobie numery alarmowe służb ratowniczych oraz zasady bezpiecznej zabawy.

W trakcie prowadzonych zajęć uczniowie obserwowali, w jaki sposób należy prawidłowo wykonać opatrunek medyczny oraz zapoznały się z dostępnymi środkami opatrunkowymi. Mamy nadzieję, że spotkanie to pomogło zaszczepić ideę konieczności pomocy osobom potrzebującym, że nasi wychowankowie już nigdy nie przejdą obojętnie obok człowieka potrzebującego pomocy i będą wiedzieli, jak mogą pomóc. Dzięki takiej lekcji dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.

Naszemu Gościowi – p. Krzysztofowi– bardzo dziękujemy za przybycie do naszej szkoły i przekazanie wiedzy na temat pierwszej pomocy.

Opiekunowie: Patrycja Głąbik, Karolina Ślęzak.

1 (63 kB)

do góry^

Start
Wydarzenia