Start
Wydarzenia
logo 42-400 Zawiercie, ul. 11 Listopada 22, tel. 3267-225-62, mail: sp1zawiercie@zawiercie.eu
Gimnazjum nr 1 im. T. Kościuszki w Zawierciu

Gala Szkoły Dialogu - Warszawa 1 marca 2018


1 marca uczniowie realizujący w naszej szkole projekt “Szkoła Dialogu”, wraz z opiekunami, uczestniczyli w gali podsumowującej działania w roku 2017, która odbyła się w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie.

1 (63 kB)

Galę poprowadziła aktorka Monika Dryl, a uświetnili ją goście: gość specjalny George J.Elbaum – świadek historii, ocalały z holocaustu, wicemarszałek Senatu RP Bogdan Borusewicz, naczelny rabin Polski Michael Schudrich, wiceambasador Izraela w Polsce Ruth Cohen-Dar, zastępca Rzecznika Praw Obywatelskich dr Anna Spurek oraz Henryk Wujec, były wiceminister rolnictwa, przewodniczący Rady Fundacji Forum Dialogu.

Podczas gali zostały zaprezentowane działania Szkół Dialogu, które swoje projekty realizowały w roku 2017. Uroczystość uświetniły występy uczniów Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Pile. Nagrody przydzielono w 4 kategoriach (przyznano pierwsze miejsca i wyróżnienia w formie samej nominacji do nagród).

Kategorie, w których wręczano nagrody to:

“Różnorodność działań”
“Wpływ na lokalną społeczność”
“Odkrywanie historii”
“Innowacyjność działań”

Nasza szkoła otrzymała naominację w kategorii “WPŁYW NA LOKALNĄ SPOŁECZNOŚĆ” (znaleźliśmy się w wąskim gronie siedmiu szkół w tej kategorii na ponad 50 z całej Polski)

W nagrodę otrzymaliśmy:

- list gratulacyjny od Rzcznika Praw Obywatelskich – Adama Bodnara
- wizyta w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie
- uczniowie oraz nauczyciele otrzymali książkę Georga Elbauma “Bez wczoraj, bez jutra. Migawki z dzieciństwa w czasie Zagłady” oraz upominki ufundowane przez Fundację Forum Dialogu.
- pakiety książek dotyczących społeczności żydowskiej

Nasza szkoła uzyskała tytuł “SZKOŁA DIALOGU 2017”

1 (63 kB)

Całą relację z gali można obejrzeć pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=b6cJkXUZX5E

1 (63 kB)

Nauczyciele, opiekunowie projektu: Aleksandra Widawska, Jolanta Pacia, Wojciech Latacz

do góry^

Start
Wydarzenia