Start
Wydarzenia
logo 42-400 Zawiercie, ul. 11 Listopada 22, tel. 3267-225-62, mail: sp1zawiercie@zawiercie.eu
Gimnazjum nr 1 im. T. Kościuszki w Zawierciu

Ciekawi ludzie - ciekawy zawód


26 lutego gościliśmy w naszej szkole lekarza weterynarii Panią Joannę Nowakowską - Miśkiewicz z Gabinetu Weterynaryjnego "Cztery Łapy". Prelekcja nosiła tytuł: "Ciekawi ludzie - ciekawy zawód", w której brali udział uczniowie klasy 1A.

Ważnymi uczestnikiem naszego spotkania była również Zuzia - wesoły i przyjacielski pies rasy golden retriever. Celem spotkania, było zwrócenie uwagi na problemy związane z opieką nad zwierzętami domowymi oraz kształtowanie postaw humanitarnych w stosunku do zwierząt.

Podczas spotkania Pani weterynarz opowiedziała dzieciom na czym polega jej praca oraz uświadomiła, że zwierzęta, tak jak ludzie chorują. Omówione zostały zasady prawidłowego żywienia psów i kotów oraz w jaki sposób należy dbać o ich higienę. Pani weterynarz przyniosła ze sobą podstawowy sprzęt lekarski, dzięki czemu dzieci przez moment mogły wcielić się w rolę lekarza i poczuć się jak prawdziwy weterynarz badając bicie serca Zuzi.

Uczniowie brali aktywny udział w spotkaniu zadając mnóstwo pytań, jednak największą atrakcją okazało się głaskanie psa Zuzi. Pani Weterynarz oraz Zuzi dziękujemy za owocne spotkanie.

1 (63 kB)

do góry^

Start
Wydarzenia