Start
Wydarzenia
logo 42-400 Zawiercie, ul. 11 Listopada 22, tel. 3267-225-62, mail: sp1zawiercie@zawiercie.eu
Gimnazjum nr 1 im. T. Kościuszki w Zawierciu

Kosmiczne zadanie zakończone sukcesem


Biuro Edukacji Europejskiej Agencji Kosmicznej, we współpracy z Fundacją Raspberry Pi, zaprosiło uczniów poniżej 14. roku życia do udziału w konkursie European Astro Pi - Misja zero. Z naszej szkoły kilka drużyn podjęło się realizacji tego kosmicznego zadania.

Gratulacje dla wszystkich siedmiu drużyn, których programy napisane w języku Python zostały uruchomione w czwartek 1 lutego 2018 r. na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej ISS. Uczniowie pracowali pod opieką p. M. Miąsko.

1 (63 kB)

Każda z drużyn uzyskała certyfikat uczestnictwa oraz unikalną mapę, która pokazuje dokładnie, gdzie ISS znajdowała się podczas działania kodu.

Na mapach w naszej galerii szara linia to ścieżka orbitalna ISS a czerwona w czasie działania kodu, czerwony wskaźnik to lokalizacja ISS w momencie zakończenia kodu. Czerwona linia jest bardzo krótka, bo czas działania programu w języku Python pobierającego z sensorów Astro Pi temperaturę na ISS i wyświetlającego temperaturę wraz z pozdrowieniami dla astronautów, nie mógł być dłuższy niż 30s.

A oto uczniowie, którzy podjęli się kosmicznego zadania i zrealizowali go z sukcesem:

Aby sprawdzić aktualne położenie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej skorzystaj z linku.

1 (63 kB)

Zdjęcie Astro Pi, źródło: http://www.esa.int/spaceinimages/Images/2017/09/Astro_Pi_on_ISS, Prawa autorskie CC BY-SA 3.0 IGO

do góry^

Start
Wydarzenia