Start
Wydarzenia
logo 42-400 Zawiercie, ul. 11 Listopada 22, tel. 3267-225-62, mail: sp1zawiercie@zawiercie.eu
Gimnazjum nr 1 im. T. Kościuszki w Zawierciu

Podsumowanie Roku Kościuszkowskiego


11.12.2017 r. świętowaliśmy 5 – lecie nadania szkole sztandaru i imienia Tadeusza Kościuszki. W trakcie uroczystej akademii wspominaliśmy liczne działania, które zrealizowaliśmy z okazji 200. rocznicy śmierci naszego patrona oraz Roku Kościuszkowskiego. Spotkanie było również okazją do przekazania przez pana Włodzimierza Gorzelaka informacji o tym, że nasza nauczycielka – pani Barbara Czajkowska została uhonorowana za swą pracę Medalem „Pro Memoria”.

Do naszej szkoły przybył Tomasz Kędzierski, uczeń Zespołu Szkół nr 3 w Rybniku, który wygrał konkurs na najciekawszą prezentację multimedialną o Tadeuszu Kościuszce, zorganizowany pod auspicjami UNESCO przez naszą placówkę.

W imieniu społeczności szkoły pani dyrektor Katarzyna Jaworska podziękowała panu Józefowi Niedźwieckiemu za propagowanie postaw patriotycznych wśród uczniów oraz za rozwijanie zainteresowań teatralnych.

Podczas akademii uczniowie klasy czwartej i klas siódmych złożyli uroczyste ślubowanie. Wydarzenie uświetnił występ szkolnego chóru oraz gości z Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Kroczycka”.

1 (63 kB)

do góry^

Start
Wydarzenia