Start
Wydarzenia
logo 42-400 Zawiercie, ul. 11 Listopada 22, tel. 3267-225-62, mail: sp1zawiercie@zawiercie.eu
Gimnazjum nr 1 im. T. Kościuszki w Zawierciu

Misja laboratorium kosmiczne


Dwie drużyny DeepSky i Live z naszej szkoły awansowały do II etapu międzynarodowego konkursu Misja laboratorium kosmiczne, organizowanego przez Europejską Agencją Kosmiczną; z Polski do tego etapu awansowało 39 drużyn ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych razem.

Skład drużyny DeepSky:
  • Natan Haładyn
  • Adrian Reszka
  • Zofia Kalińska
Skład drużyny Live:
  • Mateusz Kustra
  • Sebastian Jaros

1 (63 kB)

1 (63 kB)

I etap polegał na zaprojektowaniu eksperymentu naukowego z użyciem Astro Pi na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej ISS. Uczniowie mieli za zadanie opisać jakie doświadczenie planują przeprowadzić, w jaki sposób użyją mikrokomputera Astro Pi i jego sensorów oraz jakie dane zostaną zebrane do dalszej analizy. Drużyna DeepSky jako kierunek swoich badań wybrała badanie życie na Ziemi, natomiast drużyna Live, życie w module Międzynarodowej Stacji Kosmicznej ISS.

W związku z awansem do kolejnego etapu Europejska Agencji Kosmicznej ESA do pracy nad konkursowym projektem przesłała do szkoły Astro Pi oraz dwie kamery (dzień i noc z niebieskim filtrem).

Obie drużyny mają do 7 lutego 2018 roku czas na napisanie w języku Python programów, które zbiorą dane w ramach realizowanego eksperymentu naukowego.

Aby sprawdzić aktualne położenie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej skorzystaj z linku.

1 (63 kB)

Zdjęcie Astro Pi w module ISS, źródło, Prawa autorskie CC BY-SA 3.0 IGO

do góry^

Start
Wydarzenia