Start
Wydarzenia
logo 42-400 Zawiercie, ul. 11 Listopada 22, tel. 3267-225-62, mail: sp1zawiercie@zawiercie.eu
Gimnazjum nr 1 im. T. Kościuszki w Zawierciu

Podsumowanie Miesiąca Bibliotek Szkolnych


Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych dobiegł końca. Zakończyły się liczne konkursy i akcje zorganizowane przez panie bibliotekarki. W związku z tym biblioteka zorganizowała na holu głównym szkoły wystawę. Znalazły się na niej między innymi prace konkursowe uczniów. W konkursie plastycznym dla klas I ULUBIONY BOHATER Z KSIĄŻKI zwycięzcami zostali:

1 miejsce: Lena Adamczyk i Bartosz Wilski
2 miejsce: Zuzia Pacia, Kacper Szlachta, Olivier Turlej i Oliwia Kowalczyk
3 miejsce: Dominika Grzesica, Aleksander Wałek, Julia Bogatek, Alicja Froncisz

W konkursie plastycznym dla uczniów klasy IV STWÓRZ ORYGINALNĄ ZAKŁADKĘ DO KSIĄŻKI nagrodzono:

1 miejsce: Zuzia Zygmunt i Amelka Bińkowska
2 miejsce: Ania Kułach

W konkursie fotograficznym UŁÓŻ ZDANIE Z TYTUŁÓW KSIĄŻEK zorganizowanym dla klas VII, II i III gimnazjalnych zwyciężyli: Daria Malińska z IIId i Bartłomiej Pałęga z IIIe

Wręczenie nagród odbyło się 3 listopada w holu głównym szkoły. Wśród nagród znalazły się książki, koszulki, długopisy, ołówki, linijki, odblaski, magnesy, zakładki, lizaki oraz gadżety podarowane od pozyskanych przez bibliotekarzy sponsorów.

Na wystawie znalazły się również książki pozyskane do biblioteki w ramach akcji WYMIEŃMY SIĘ KSIĄŻKAMI. Ekspozycję uatrakcyjniają plakaty, katalogi wydawnicze, broszurki i reklamówki propagujące czytelnictwo, przywiezione przez nauczycieli-bibliotekarzy z Targów Książki w Krakowie. Każdy może pooglądać nowości czytelnicze i oferty wydawnictw oraz wziąć sobie zakładki i naklejki z książkami.

4a (25 kB)

do góry^

Start
Wydarzenia