Start
Wydarzenia
logo 42-400 Zawiercie, ul. 11 Listopada 22, tel. 3267-225-62, mail: sp1zawiercie@zawiercie.eu
Gimnazjum nr 1 im. T. Kościuszki w Zawierciu

Projekt Szkoła Dialogu


Uczniowie naszej szkoły, klas gimnazjalnych oraz klas siódmych, biorą udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym "Szkoła Dialogu", prowadzonym przez Fundację Forum Dialogu.

Szkoła Dialogu to program edukacyjny, którego celem jest zapoznanie uczniów szkół ponadpodstawowych z historią Żydów w Polsce oraz ich wkładem w społeczny, kulturalny i ekonomiczny rozwój naszego kraju. Uczestnicy poznają rolę, jaką Żydzi odgrywali w ich miastach, lokalną historię, która bardzo często nie jest im znana.

Program składa się z czterech warsztatów oraz projektu o tematyce "Żydzi w Zawierciu". Założeniem jest zrealizowanie programu w formie projektu - na projekt uczniowski składa się przygotowanie oraz przeprowadzenie przez uczniów wycieczki po miejscach związanych z lokalną społecznością żydowską oraz przygotowanie sprawozdania, które ma stanowić trwały zapis działań podjętych przez uczniów.

Pierwsze warsztaty już niebawem, 30 października, kolejne 31 października a potem....... Niebawem więcej szczegółów. Opiekunami z ramienia szkoły są: pani Aleksandra Widawska (nauczycielka historii i WOS-u) oraz pan Wojciech Latacz (nauczyciel języka angielskiego).

4a (25 kB)

do góry^

Start
Wydarzenia