Start
Wydarzenia
logo 42-400 Zawiercie, ul. 11 Listopada 22, tel. 3267-225-62, mail: sp1zawiercie@zawiercie.eu
Gimnazjum nr 1 im. T. Kościuszki w Zawierciu

Uroczystość pasowania pierwszoklasistów


Dnia 20 X 2017r. dzieci z klasy 1 a zostały pasowane na nowych uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Zawierciu. Uroczystość przebiegała w podniosłej i uroczystej atmosferze. W udekorowanej sali gimnastycznej zebrali się odświętnie ubrani uczniowie wraz z rodzicami, dyrekcją, wychowawczynią i zaproszonymi gośćmi.

Uczniowie klasy pierwszej w swoim wystąpieniu zaprezentowali się wspaniale. Wykazali się świetną recytacją wierszyków oraz pięknym śpiewaniem. A nad wszystkim czuwali uczniowie ze starszych klas.

Następnie uczniowie klasy 1 złożyli ślubowanie, że zawsze będą godnie reprezentować szkołę, zachowywać się kulturalnie i z szacunkiem traktować kolegów, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły, sumiennie wykonywać obowiązki ucznia.

W dalszej części programu odbyło się pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej nr 1 dokonane przez panią dyrektor i panią wicedyrektor. Zostały wręczone dyplomy pasowania i kuferki. Koleżanki i koledzy z klas starszy również przywitali młodszych kolegów i wręczyli im upominki.

Po uroczystości wszyscy obecni zostali zaproszeni przez uczniów klasy pierwszej na słodkie przyjęcie przygotowane przez rodziców, które upłynęło w miłej i radosnej atmosferze.

Foto. Kinga Duszczyk, Ola Mazur
4a (25 kB)

do góry^

Start
Wydarzenia