Start
Wydarzenia
logo 42-400 Zawiercie, ul. 11 Listopada 22, tel. 3267-225-62, mail: g1zawiercie[at]gmail.com
Gimnazjum nr 1 im. T. Kościuszki w Zawierciu

Dzień Edukacji Narodowej


13 października 2017 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej popularnie nazywany Dniem Nauczyciela. Z tej okazji w sali gimnastycznej odbyła się uroczysta akademia, którą prowadziły uczennice klasy VII a - Klaudia Dzidowska oraz Aleksandra Machalska.

Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu przewodnicząca Rady Rodziców pani Magdalena Pająk złożyła wszystkim nauczycielom i pracownikom naszej szkoły najserdeczniejsze życzenia, a solistki ze szkolnego chóru wykonały piosenki, w trakcie których przedstawiciele uczniów obdarowali świętujących kwiatami.

W części oficjalnej akademii głos zabrała również pani dyrektor Katarzyna Jaworska, która poinformowała zgromadzonych o nagrodach przyznanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej dla pani Marty Przybyły - nauczycielki historii oraz dla pana Wojciecha Latacza - nauczyciela języka angielskiego, a także nagrodzie Prezydenta Miasta Zawiercia przyznanej nauczycielce historii i WOS-u pani Aleksandrze Widawskiej. Pani dyrektor wręczyła również nauczycielom i pracownikom naszej placówki nagrody dyrektora.

W części artystycznej akademii po raz pierwszy w nowym składzie zaprezentował się szkolny chór wzbogacony o uczniów i uczennice z klasy czwartej i klas siódmych. W krótkim programie artystycznym uczniowie odegrali kilka scen z Zemsty A. Fredry w wersji współczesnej i w gwarze śląskiej. Pomysł wykorzystania gwary śląskiej w przedstawieniu zrodził się podczas lekcji języka polskiego dotyczących zróżnicowania języka ogólnonarodowego i był dużym zaskoczeniem dla widzów.

4a (25 kB)

do góry^

Start
Wydarzenia