Start
Wydarzenia
logo 42-400 Zawiercie, ul. 11 Listopada 22, tel. 3267-225-62, mail: g1zawiercie[at]gmail.com
Gimnazjum nr 1 im. T. Kościuszki w Zawierciu

Europejski Tydzień Kodowania w SP1


mk-cw (202 kB)

Żyjemy w świecie szybkiego postępu technologicznego. Sposób, w jaki uczymy się, pracujemy, komunikujemy, robimy zakupy bardzo się zmienił. Aby sprostać tym szybkim zmianom i zrozumieć świat wokół nas, musimy nie tylko rozwijać nasze zrozumienie, jak działa technologia, ale także rozwijać umiejętności i możliwości, które pomogą nam przystosować się do życia w tej nowej erze.

Poznawanie kodu pomaga nam zrozumieć, jak świat wokół nas działa, robić rzeczy, zarówno do pracy, jak i dla zabawy, pomaga nam uwalniać naszą kreatywność.

Kiedy najlepiej zacząć? Każdy wiek jest dobry na rozpoczęcie zabawy w kodowanie. My już dziś włączyliśmy się w Europejski Tydzień Kodowania i postanowiliśmy tchnąć życie w papierowe instrumenty. Jak to zrobić? Należy w Scratchu wziąć garść bloków typu zdarzenia, dodać bloki dźwięku, wymieszać trochę kabli od MaKey, sprytnie połączyć z papierowym instrumentem... A wtedy, wydobędziesz najcudowniejsze dźwięki o jakich programista tylko zamarzy:) Z nami, Mistrzami Kodowania, wszystko staje się proste.


Trochę zabawy, obserwacji a kolejne pomysły same przychodziły. Szybko zamieniliśmy papierowe instrumenty na ich żywą wersję.do góry^

Start
Wydarzenia