Start
Wydarzenia
logo 42-400 Zawiercie, ul. 11 Listopada 22, tel. 3267-225-62, mail: g1zawiercie[at]gmail.com
Gimnazjum nr 1 im. T. Kościuszki w Zawierciu

Dzień Niezapominajki w G1


Galeria zdjęć

Gimnazjum nr 1 w ZawierciuGimnazjum nr 1 w Zawierciu

15 maja po raz kolejny już świętowaliśmy Dzień Niezapominajki. Tym razem hasłem przewodnim był Festiwal Nauk Ścisłych.

Dzień rozpoczęliśmy od dwóch prelekcji: „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym – pieszy, rowerzysta, motorowerzysta”, którą poprowadzili st.sierż. Marta Wnuk i młodszy aspirant Sylwester Będkowski - zastępca naczelnika wydziału ruchu drogowego KPP Zawiercie, oraz „Zasady postępowania z odpadami komunalnymi od chwili ich wytworzenia do przekazania do recyklingu”, o których opowiedzieli pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej w Zawierciu.

Kolejnym punktem programu było przyprowadzenie festiwalu. Klasy losowały wcześniej przedmiot ścisły z puli i ich zadaniem było przygotowanie stoiska tematycznego oraz quizu z pytaniami związanymi z tym przedmiotem. Ponadto każda klasa wybierała dwuosobową drużynę, która podczas festiwalu odpowiadała na pytania czekające na poszczególnych stoiskach.

Jury w osobach p. Góral-Siudak i p. Zbierańskiego bardzo wnikliwie oceniło wszystkie stoiska i wydało werdykt. Zwycięzcą została klasa IA, która przygotowała stoisko z techniki. Jurorzy uznali to właśnie stoisko za najlepsze ze względu na świetną komunikację między jego twórcami a zwiedzającymi, duże zaangażowanie oraz dobre przygotowanie, mimo iż w klasie pierwszej nie ma jeszcze tego przedmiotu.

Spośród drużyn odpowiadających na pytania z różnych przedmiotów najlepsi okazali się Mikołaj Matyszczyk i Marcel Kowalik z klasy IA.

Nagrodami dla zwycięzców konkursu na najlepsze stoisko były przepyszne babeczki upieczone przez Marcelinę Dziubę z klasy IIID i Kingę Jarzyńską z klasy IB. Mikołaj i Marcel za swoją rozległą wiedzę zdobyli immunitety szkolne na wybrany dzień maja.

Oprócz atrakcji naukowych chętni wzięli udział w zajęciach sportowych. W turnieju na najlepszego strzelca wygrał Konrad Bednarz IIIA. Najlepszą siatkarką okazała się Natalia Szymczyk IC, a najlepszym siatkarzem – Daniel Czapla IC.

Rozstrzygnięty został także konkurs "Wygraj pojazd czterokołowy". W marcu i kwietniu odbywały się w naszej szkole zawody: rzuty do celu, rzuty do kosza i skoki na skakance. W rzutach do celu bezkonkurencyjny był Mateusz Wójcik IC, w rzutach do kosza - Natalia Ligęza IIC. W ostatnich zawodach, w skokach na skakance, wygrała Natalia Ligęza, która zwyciężyła również w kwalifikacji generalnej. Organizatorem zawodów była p. K. Witczyk.
Nagrody dla uczniów ufundował WORD Katowice.

do góry^

Start
Wydarzenia