Start
Wydarzenia
logo 42-400 Zawiercie, ul. 11 Listopada 22, tel. 3267-225-62, mail: g1zawiercie[at]gmail.com
Gimnazjum nr 1 im. T. Kościuszki w Zawierciu

"I tylko pamięć została po tej katyńskiej nocy..."



Gimnazjum nr 1 w Zawierciu


Od 2 do 16 listopada 2016 roku w szkolnej czytelni miała miejsce wystawa pod nazwą „I tylko pamięć została po tej katyńskiej nocy...”. Tytuł ten zaczerpnięty został z wiersza „Katyń” autorstwa Mariana Hemara. Wybór nie był przypadkowy, ponieważ wystawa dotyczyła publikacji nt. zbrodni katyńskiej. Książki i czasopisma przekazał naszej szkole pan Juliusz Drabarek, syn majora Władysława Drabarka, któremu poświęcony jest jeden z zasadzonych przez nas Dębów Katyńskich. Nad wyglądem wystawy czuwał Konrad Czech z klasy IIIB.
Wystawę wraz z nauczycielami historii odwiedzili wszyscy uczniowie. Podczas nietypowych lekcji nauczyciele opowiedzieli młodzieży o Katyniu i dramacie, który rozegrał się tam w 1940 roku.
Wystawa i prelekcja nauczycieli okazała się bardzo potrzebna. Wielu uczniów wskazało taką formę lekcji jako bardzo interesującą i przydatną. W swoich sprawozdaniach uczniowie pisali, że wystawa bardzo im się podobała, a zbrodnia katyńska dzięki temu jest łatwiejsza do zrozumienia i zapamiętania.

do góry^

Start
Wydarzenia