Start
Wydarzenia
logo 42-400 Zawiercie, ul. 11 Listopada 22, tel. 3267-225-62, mail: g1zawiercie[at]gmail.com
Gimnazjum nr 1 im. T. Kościuszki w Zawierciu

Święto Niepodległości


Galeria zdjęć - fot. A. Mazur

Galeria zdjęć - fot. A. Mazur

Gimnazjum nr 1 w ZawierciuGimnazjum nr 1 w Zawierciu


9 listopada w naszym gimnazjum odbył się apel z okazji Święta Niepodległości. Apel rozpoczął reprezentacyjny polski taniec narodowy - uczniów przygotowywała pani Katarzyna Miklas. Dalszą część poprowadzili: Maja Zygmunt oraz Wojtek Kubicz. Wraz z prowadzącymi uczniowie z klas IIIC, IIID oraz IIIB przedstawili dzieje Polski od rozbiorów przez powstania narodowe, I wojnę światową do odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Data 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w dziejach Polski - to wtedy po 123 latachzaborów Polska odzyskała niepodległość.
Apel uświetnił chór szkolny G1 Fort-e, który wykonał utwory: "Rota", "Legiony", "Wojenko, wojenko", "Warszawianka 1831" i "Hasło".
Na zakończenie nauczycielka historii przetestowała wiedzę trójki ochotników (Marcin, Mikołaj i Michał) z zakresu tematyki historycznej i niepodległościowej. Chłopcy mieli za zadanie wylosować pytanie i na nie odpowiedzieć. Każdemu przypadło po 4 pytania. Uczniowie poradzili sobie wyśmienicie. Gratulujemy.

11 listopada poczet sztandarowy oraz delegacja uczniów (Daria Malińska, Barbara Widawska i Szymon Cisowski) wraz z panią dyrektor Katarzyną Jaworską i nauczycielką historii, wzięli udział w uroczystościach miejskich upamiętniających odzyskanie niepodległości.

do góry^

Start
Wydarzenia