Start
Wydarzenia
logo 42-400 Zawiercie, ul. 11 Listopada 22, tel. 3267-225-62, mail: g1zawiercie[at]gmail.com
Gimnazjum nr 1 im. T. Kościuszki w Zawierciu


Dzień Otwarty w G1Gimnazjum nr 1 w ZawierciuGimnazjum nr 1 w Zawierciu

17 maja 2016r. odbył się w naszym gimnazjum Dzień Otwarty dla Szóstoklasistów i ich Rodziców. Choć aura tego dnia nie sprzyjała piknikowi, nie daliśmy się pokonać złej pogodzie i przygotowaliśmy wszystkie atrakcje w budynku szkoły.

Goście mogli odwiedzić stoiska tematyczne, ulokowane w poszczególnych salach i na korytarzach. Do zabawy zapraszali nauczyciele i uczniowie przy stoiskach: nauk ścisłych, językowych: angielskim, niemieckim, rosyjskim i polskim, a także plastycznym, historycznym, kosmetycznym, naszych pasji, UNESCO: japońskim i westernowym oraz bibliotecznym i komputerowym. Chętni mogli również wziąć udział w rozgrywkach sportowych w sali gimnastycznej, a na tych, którzy zgłodnieli podczas zabawy, czekał poczęstunek w świetlicy. W programie znalazła się również niespodzianka muzyczna - układ "Kalinka" dziewcząt z zespołu tanecznego pani Katarzyny Miklas oraz występ szkolnego chóru pod batutą pani Barbary Czajkowskiej i soliści. W jednej z sal czekała nasza absolwentka Dagmara - perkusistka. Odważni mogli spróbować zagrać na tym, wbrew pozorom, skomplikowanym instrumencie. Chętnych nie brakowało.

Tuż obok, przy stoisku naszych pasji i zainteresowań, można było wziąć udział w sondzie na temat: "Jakie są Twoje zainteresowania?" Okazało się, że najwięcej osób interesuje się sportem (piłką ręczną, siatkówką, pływaniem, bieganiem i jazdą na rowerze), kolejna spora grupa pasjonuje się sztuką, czyli muzyką, grą na instrumentach, tańcem i rysowaniem. Znalazły się również osoby, których zainteresowania to: fotografia, "Gwiezdne Wojny", pen spinning (rodzaj żonglerki długopisem lub ołówkiem), komputery i TIK, opieka nad zwierzętami, a nawet wcinanie żelków czy szycie. Sonda pokazała nam bogactwo zainteresowań współczesnych nastolatków. Mamy nadzieję, że wszystkie te pasje będą kontynuowali w naszej szkole.

Spostrzegawczy uczestnicy Dnia Otwartego mogli wypatrzeć przechadzające się po szkolnych korytarzach postaci z niemieckich bajek i japońskich anime, pokojowo nastawionych żołnierzy, zabawnego pokemona i Tygryska, postaci z ogłoszonych przez Radę SU wyjątkowych dni, np. Dnia Piżamowego czy Dnia Postaci Literackich, a nawet kowbojów prosto z Dzikiego Zachodu.

Gimnazjum nr 1 w ZawierciuGimnazjum nr 1 w Zawierciu

Ponieważ 21 maja obchodzimy „Światowy  Dzień Różnorodności Kulturowej”, uczennice klasy IIC przygotowały z tej okazji bardzo ciekawe stoisko dla odwiedzających nas podczas Dnia Otwartego szóstoklasistów i ich rodziców. Stoisko było kontynuacją projektu edukacyjnego: Olgi Stemplewskiej, Natalii Domagały, Alicji Paduli i Wiktorii Kondas. Pracę dziewcząt koordynowała pani D. Śliwa, a tematem były „Nieznane oblicza Japonii” .

Gimnazjum nr 1 w ZawierciuGimnazjum nr 1 w Zawierciu

W gabinecie dyrektora urzędował tego dnia Bilbo Baggins (w tej roli wystąpił Konrad Czech), a swoją przyszłość w G1 mógł poznać każdy, kto otrzymał od naszej wróżki  (Weronika Kadłubek) własnoręcznie wykonane przez nią cukierki z wróżbą na przyszły rok szkolny. Nie zabrakło również niezawodnych absolwentów, którzy zawsze chętnie wracają, by znów poczuć choć przez chwilę klimat tej szkoły.  

Quizy językowe, rozgrywki szachowe, układanie kostki Rubika, zagadki oraz doświadczenia i eksperymenty z zakresu nauk ścisłych cieszyły się ogromnym powodzeniem. Nasi goście okazali się świetni w wielu dziedzinach!

Podczas imprezy odbyło się również rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu Matematyczno -Plastycznego dla Szóstoklasistów, nad którym honorowy patronat objęła poseł na Sejm RP, pani Anna Nemś. Oto wyniki:   

I miejsce ex aequo

Oliwia Konieczniak z SP nr 6 w Zawierciu
Milena Lisowska z SP nr 1 w Szczekocinach

II miejsce

Dominika Żak z SP nr 1 w Ogrodzieńcu

III miejsce

Igor Blichacz z SP nr 4 w Zawierciu

Wyróżnienia

Julia Zamora z SP nr 6 w Zawierciu
Mateusz Urbański z SP nr 3 w Łazach
Zuzanna Muszyńska z SP nr 4 w Zawierciu
Julia Pilis z SP nr 7 w Zawierciu

GRATULUJEMY!

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki od Pani Poseł.

Zapraszamy do obejrzenia galerii prac konkursowych:Dziękujemy wszystkim przybyłym za wspaniałą zabawę i zapraszamy we wrześniu!

A oto kilka kadrów z naszej zabawy:


do góry^

Start
Wydarzenia