Start
Wydarzenia
logo 42-400 Zawiercie, ul. 11 Listopada 22, tel. 3267-225-62, mail: g1zawiercie[at]gmail.com
Gimnazjum nr 1 im. T. Kościuszki w Zawierciu


Odlotowa lekcja biologiiGimnazjum nr 1 w Zawierciu

3 marca 2016 roku w naszej szkole odbyła się kolejna lekcja biologii na żywo. Wzięliśmy udział w "odlotowej lekcji", podczas której dużo dowiedzieliśmy się o trybie życia, zwyczajach, upodobaniach, różnicach w anatomii prezentowanych ptaków. Mieliśmy okazję zobaczyć w locie największe i najmniejsze sowy świata, przedstawicieli z rodziny jastrzębi i sokołów. Naszą szkołę odwiedziły: płomykówka, puchacz, puszczyk, jastrząb meksykański i pustułka. Mogliśmy osobiście przekonać się o tym, że sowy latają bezgłośnie (niesłyszalnie), usłyszeć szum sokolich skrzydeł, dowiedzieć się dlaczego sowa obraca głowę o 270 stopni, zobaczyć jak poluje pustułka.
Odlotowa lekcja to ciekawa i inna forma zdobywania wiedzy, która dała nam możliwość zobaczenia na własne oczy, na żywo tego, co trudno zaobserwować w życiu codziennym.
Nauczyciele i uczniowie zostali zaangażowani w pokaz lotów. Na specjalnej rękawicy mieli okazję trzymać sowę, tworzyli tor przeszkód, który z łatwością pokonywali nasi ptasi przyjaciele.
Odlotowa lekcja zakończyła się konkursem, w którym uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące odbytych zajęć. Za poprawną odpowiedź otrzymywali zdjęcie z ptakiem.
Odlotową lekcję dla uczniów naszej szkoły zorganizowała nauczycielka biologii, pani Jolanta Pacia.    

do góry^

Start
Wydarzenia