Start
Wydarzenia
logo 42-400 Zawiercie, ul. 11 Listopada 22, tel. 3267-225-62, mail: g1zawiercie[at]gmail.com
Gimnazjum nr 1 im. T. Kościuszki w Zawierciu


Międzynarodowa konferencja Szkół Stowarzyszonych UNESCOGimnazjum nr 1 w ZawierciuGimnazjum nr 1 w Zawierciu

Pani Dyrektor wraz z nauczycielką informatyki p. Marzanną Miąsko prezentowały działalność naszej szkoły podczas międzynarodowej konferencji Szkół Stowarzyszonych Unesco, która odbyła się w Łodzi w  dniach 17-18 września 2015r. Podczas tego sympozjum, które nosiło tytuł „Edukacja kulturalna – innowacyjne i kreatywne społeczeństwo. O potrzebie edukacji artystycznej we współczesnej szkole”, swoje doświadczenia zaprezentowały cztery szkoły z Polski.
Wystąpienie naszej reprezentacji dotyczyło realizacji miedzynarodowych projektów wymiany młodzieży (Comenius, Polsko-Ukraińska Wymiana Młodzieży) w kontekście działalności artystycznej szkoły (śpiew, taniec, zespół rockowy i instrumentalny) i niezbędnych do realizacji tych projektów umiejetności biegłego posługiwania się  przez uczniów i nauczycieli innowacyjnymi technologiami informacyjnymi oraz znajomością języków obcych.
Prezentacja wzbudziła zainteresowanie ze względu nowe nietypowe ujęcie tematu - ukazania współzależności dziedzin artystycznych, lingwistycznych i technicznych. Z kolei p. Dyrektor wróciła pod wrażeniem projektu rozwijającego się w I LO w Białymstoku, a zatytułowanego „Fotografowana replika obrazu”.

Więcej na temat konferencji można przecztać na oficjalnej stronie Polskiego Komitetu ds UNESCO: http://www.unesco.pl/edukacja/konferencja-edukacja-artystyczna/ 

do góry^

Start
Wydarzenia