Start
Wydarzenia
logo 42-400 Zawiercie, ul. 11 Listopada 22, tel. 3267-225-62, mail: g1zawiercie[at]gmail.com
Gimnazjum nr 1 im. T. Kościuszki w Zawierciu


Pułkownik w G1


Gimnazjum nr 1 im. T. Kościuszki w Zawierciu gościło 25 maja 2015 roku pana Waldemara Wojdana, pułkownika w stanie spoczynku i wiceprezesa Zarządu Głównego Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ. Spotkanie w „jedynce” zorganizowano w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Uczestników Misji Pokojowych ONZ.

Pan Waldemar Wojdan przesłużył w Siłach Zbrojnych 35 lat, na stanowiskach od dowódcy plutonu do eksperta w MON, brał udział w kilku misjach: UNDOF - (Syria - Izrael); UNGOMAP (Afganistan-Pakistan) i UNTAG (Namibia). Do zawierciańskiego gimnazjum przyjechał na zaproszenie jednego z uczniów klasy trzeciej, Karola Grabowskiego. Głównym organizatorem spotkania była nauczycielka języka niemieckiego, pani Dominika Śliwa. Pan pułkownik mówił o udziale żołnierzy Wojska Polskiego w misjach poza granicami kraju. Wykładowi towarzyszyła wystawa pamiątek z misji. Uczniowie słuchali z zainteresowaniem, a także zadawali wiele pytań. Ostatnim punktem programu był konkurs wiedzy o misjach Polaków oraz o samej ONZ. Zwyciężczynie konkursu otrzymały nagrody książkowe ufundowane przez Stowarzyszenie. Szkoła otrzymała pamiątkowy medal Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ.
Gimnazjum nr 1 im. T. Kościuszki w Zawierciu jest Szkołą Stowarzyszoną UNESCO. Członkostwo placówki w Sieci Szkół UNESCO to zobowiązanie do podejmowania działań w obszarach związanych z edukacją na temat zrównoważonego rozwoju, problemów światowych oraz roli ONZ w ich rozwiązywaniu, pokoju i praw człowieka oraz nauczania międzykulturowego.

Gimnazjum nr 1 w Zawierciu

Gimnazjum nr 1 w ZawierciuGimnazjum nr 1 w Zawierciu

do góry^

Start
Wydarzenia