Start
Wydarzenia
logo 42-400 Zawiercie, ul. 11 Listopada 22, tel. 3267-225-62, mail: g1zawiercie[at]gmail.com
Gimnazjum nr 1 im. T. Kościuszki w Zawierciu


Dzień Otwarty w G1


Galeria zdjęć - fot. Anna Mazur

Galeria zdjęć - fot. Katarzyna Mazur i Karolina Śliwecka

Galeria zdjęć - fot. Zuzanna Biały i S-ka

Galeria zdjęć - fot. Magdalena Miśta i Katarzyna Musiał

Gimnazjum nr 1 w Zawierciu

18 maja w naszym gimnazjum odbył się Dzień Otwarty dla Szóstoklasistów i ich Rodziców. Na Gości czekało wiele atrakcji na placu szkolnym oraz w budynku szkoły: stoiska tematyczne (biblioteczne, świetlicowe, fryzjersko-kosmetyczne, plastyczne, sportowe, językowe, UNESCO, matematyczne, historyczne, biologiczne, laureatów, absolwentów i Rodziców), występy wokalne, slackline, wystawa prac platycznych naszej uczennicy Weroniki Maruszak, fitness, szachy, mecz piłki nożnej, tenis stołowy, swojskie jadło serwowane przez panie kucharki, a także wróżby dla ciekawych tego, co ich czeka w G1 od września.
Klimat był iście piknikowy, z pięknym słońcem i smakowitymi zapachami wabiącymi do wiejskiej chaty, ale i naukowy, dla tych, którzy zapragnęli zobaczyć świat pod mikroskopem lub rozwiązać zadanie matematyczne, zagadkę logiczną czy quiz językowy. Rodzice mogli zaś porozmawiać z panią dyrektor, by rozwiać ewentualne wątpliwości związane z nowym rokiem szkolnym. Pomocą w poruszaniu się od atrakcji do atrakcji była przygotowana mapa, więc mamy nadzieję, że nasi Goście odnaleźli wszystkie ciekawe miejsca.
Podczas pikniku odbyło się również rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Plastyczno-Matematycznego „Matematyka wokół mnie”, którego organizatorem było nasze gimnazjum, a honorowy patronat nad zmaganiami szóstoklasistów objęła pani Poseł na Sejm RP Anna Nemś. Uczestnicy konkursu wzięli udział w krótkim wykładzie o ciekawostkach matematycznych, przygotowanym przez pana Michała Zbierańskiego.
Jury w składzie: p. Michał Zbierański, p. Ewelina Goc, p. Barbara Czajkowska, p. Marzanna Miąsko i p. Katarzyna Jaworska spośród 23 nadesłanych prac wyłoniło zwycięzców:

I miejsce
Marianna Szymczyk, SP nr 2 im. Jana Pawła II w Porębie

II miejsce
Paulina Wdowik, SP nr 3 w Łazach
Julia Nowak, ZS w Pilicy SP nr 1 i Gim. nr 1

III miejsce i nagroda specjalna od Pani Poseł Anny Nemś
Wiktoria Krasowska, SP nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Zawierciu

Wyróżnienia
Wiktoria Drozdowska, ZS w Pilicy SP nr 1 i Gim. nr 1
Martyna Bartos, ZS SP nr 2 im. Henryka Sienkiewicza i Gimnazjum nr 2 w w Wierbce
Amelia Zachacz, ZS SP nr 2 im. Henryka Sienkiewicza i Gimnazjum nr 2 w w Wierbce

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki od Pani Poseł.

Zapraszamy do obejrzenia galerii prac konkursowych:Dziękujemy wszystkim przybyłym za wspaniałą zabawę i zapraszamy we wrześniu!

do góry^

Start
Wydarzenia