Start
Wydarzenia
logo 42-400 Zawiercie, ul. 11 Listopada 22, tel. 3267-225-62, mail: g1zawiercie[at]gmail.com
Gimnazjum nr 1 im. T. Kościuszki w Zawierciu


Zakończenie "Śpiewającej Polski"Gimnazjum nr 1 w Zawierciu  
Koncert galowy w Wielowsi

Chór „G1 Fort-e” zakończył udział w Ogólnopolskim Programie Rozwoju Chórów Szkolnych „Śpiewająca Polska”. Od 28 kwietnia do 28 listopada zrealizował projekt pt. „Świat dźwięków zaprasza...”
Działanie współfinansowało Narodowe Centrum Kultury z Warszawy. Wnioskodawcą programu, dzięki któremu szkoła mogła uczestniczyć w projekcie, było Stowarzyszenie Promocji Kształcenia z siedzibą w Katowicach, reprezentowane przez p. Tomasza Materę.

W czasie trwania projektu chór zajął I miejsce w XIX Wojewódzkim Festiwalu Pieśni i Piosenki Obcojęzycznej w Knurowie oraz I miejsce w VII Wojewódzkim Festiwalu Pieśni i Piosenki Patriotycznej w Wielowsi.

Chórzyści brali też udział w warsztatach z udziałem solistki Teatru Muzycznego w Gliwicach – p. A. Maszczyk oraz z dyrygentem chóru „Rezonans Contutti” - p. W. Gałązką.

Zespół był również na zajęciach muzycznych w Koszęcinie w ramach „Integracyjnej sceny prezentacji uczniów i nauczycieli”. Częścią projektu były ponadto spotkania z uczniami szkół podstawowych, udział w uroczystościach szkolnych, akcjach charytatywnych oraz imprezach lokalnych z udziałem społeczności Zawiercia i okolic. 

do góry^

Start
Wydarzenia