Start
Wydarzenia
logo 42-400 Zawiercie, ul. 11 Listopada 22, tel. 3267-225-62, mail: g1zawiercie[at]gmail.com
Gimnazjum nr 1 im. T. Kościuszki w Zawierciu

Dzień Otwarty w G1


Gimnazjum nr 1 w Zawierciu

Kolejny Dzień Otwarty w G1 za nami. Nawet kiepska pogoda nie pokrzyżowała nam planów i, mimo deszczu za oknem, goście dopisali, a zabawa była świetna.
Spotkanie w sali gimnastycznej poprowadził Krystian Pułtorak. Podczas tego krótkiego wstępu w sali zaprezentował się szkolny chór pod batutą p. Barbary Czajkowskiej, zaśpiewała absolwentka, Joanna Sabuda, obecnie uczennica szkoły muzycznej w Katowicach, a także zagrały: Zuzanna Padula i jej siostra Alicja, jeszcze szóstoklasistka, oraz Weronika Kruzel. Nie zabrakło również naszej grupy tanecznej, która w pięknych strojach wykonała "Polonez Trzeciego Maja" z widowiska plenerowego "Pora wskrzesić Ojców dzieje". Następnie pani dyrektor zaprosiła rodziców obecnych na spotkaniu do rozmowy, a młodzież wraz z naszymi uczniami z "dream team'u" wyruszyła na spotkanie kolejnych atrakcji. Zaczęli od podchodów językowych. Zawodnicy musieli wykazać się tutaj wiedzą związaną z sześcioma językami, których można uczyć się w naszym gimnazjum, a były to: j.angielski, j.niemiecki, j.rosyjski, j.ukraiński, j.polski i j.migowy. Jak się okazało, ułożenie flagi ukraińskiej, nauczenie się kilku znaków w języku migowym czy zamówienie po angielsku produktów do stworzenia kanapki nie stanowiło dla naszych gości żadnego problemu. Wszyscy poradzili sobie świetnie i każda z sześciu drużyn zdobyła skarb. Po wykonaniu zadań z podchodów, goście poznawali szkołę, zwiedzając kolejne stoiska: historyczne, językowe, sportowe, świetlicowe, biblioteczne, informatyczne, chemiczne, trzecioklasistów i Rodziców. Wiele osób brało udział w przygotowanych quizach i zabawach. Ciekawą atrakcją okazało się stworzone na potrzeby imprezy małe studio fotograficzne, gdzie uczennice klasy IIIC proponowały zdjęcia z zabawnymi rekwizytami. Nie musiały długo czekać na chętnych. Nikt nie ominął również świetlicy, gdzie można było posmakować zdrowych potraw, przygotowanych przez uczniów wszystkich klas na Festyn Zdrowia. Występy muzyczne na schodach zrobiły furorę, a wróżka Śliwka dwoiła się i troiła, aby wywróżyć wszystkim odważnym, co też ich czeka w G1 od września.

Z rozdawanych przez uczniów folderów goście mogli dowiedzieć się kilku istotnych spraw związanych z edukacją w naszej szkole. Zainteresowani znaleźli tam informacje o przyznanych szkole odznaczeniach, sukcesach dydaktycznych, tradycjach, realizowanych projektach i kołach zainteresowań, a także propozycję otwarcia klas:
- artystycznej,
- usportowionej z siatkówką dla dziewcząt i chłopców,
- obywatelsko-dziennikarskiej,
- ze zwiększoną liczbą godzin języka angielskiego ukierunkowanej na konwersację.

A czy się podobało? Wystarczy spojrzeć na zdjęcia:Fot.: M. Trautsolt, P. Mazur, P. Grabowska, K. Musiał

Start
Wydarzenia