Start
Wydarzenia
logo 42-400 Zawiercie, ul. 11 Listopada 22, tel. 3267-225-62, mail: g1zawiercie[at]gmail.com
Gimnazjum nr 1 im. T. Kościuszki w Zawierciu
English version

Warsztaty teatralne w MOK "Centrum"


 Gimnazjum nr 1 w Zawierciu

30 października 2013 roku wszyscy uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w wyjątkowej lekcji teatralnej z emerytowanym nauczycielem języka polskiego, panem Józefem Niedźwieckim. Spotkanie składało się z dwóch części. W pierwszej mieliśmy okazję obejrzeć przedstawienie w reżyserii pana Niedźwieckiego pt. "Ludzie z bagażem", w którym wystąpili słuchacze zawierciańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Ponieważ temat spektaklu nie był łatwy, pan Niedźwiecki wyjaśnił młodzieży, z czym za chwilę spotkają się w poezji i piosence. Scenariusz spektaklu stworzony został w oparciu o utwory Wisławy Szymborskiej, Czesława Miłosza i Agnieszki Osieckiej.
W przerwie lekcji uczniowie obejrzeli wystawę plastyczną w mokowskiej galerii. Dodatkową atrakcją było to, iż prace tam prezentowane wykonali zawierciańscy nauczyciele. 
Druga część spotkania rozpoczęła się teatrem ruchu, czyli fragmentem II części "Dziadów", w wykonaniu grupy z Gimnazjum nr 2. Po występie pan Niedźwiecki zaprosił na scenę grupę teatralną z naszego gimnazjum i inne osoby, chętne do włączenia się we wspólny obraz. W galerii można zobaczyć, jak ogromna liczba osób znalazła się na scenie i wzięła czynny udział w krótkim ćwiczeniu aktorskim.
Spotkanie zakończyło się wspólnym odśpiewaniem piosenki pt. "Małolata" i obietnicą kolejnych spotkań, których zwieńczeniem będzie kolejne przedsięwzięcie teatralne w reżyserii pana Niedźwieckiego, w którym zagrają słuchacze UTW i młodzież z zawierciańskich gimnazjów.
  

do góry^

Start
Wydarzenia