Start
Wydarzenia
logo 42-400 Zawiercie, ul. 11 Listopada 22, tel. 3267-225-62, mail: g1zawiercie[at]gmail.com
Gimnazjum nr 1 im. T. Kościuszki w Zawierciu
English version

Koncert podsumowujący całoroczną pracę chóru


Galeria zdjęć

 Gimnazjum nr 1 w Zawierciu 

Dnia 25 czerwca 2013 roku nasz szkolny chór pod dyrekcją pani Barbary Czajkowskiej wystąpił z programem muzycznym, podsumowującym całoroczną pracę. Koncert poprowadziła sama pani dyrygent, opowiadając o występach i sukcesach grupy.
Młodzież wykonywała utwory, które wybrzmiały w mijającym właśnie roku szkolnym m.in. podczas akademii w Dniu Edukacji Narodowej, podczas uroczystości z okazji nadania szkole imienia Tadeusza Kościuszki, w czasie wizyty młodzieży z Ukrainy, Dnia Otwartego dla Szóstoklasistów, Dnia Papieskiego w Zespole Szkół i Placówek Specjalnych im. M. Grzegorzewskiej w Zawierciu i podczas obchodów 150 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego. Zaśpiewali również goście, pan Leopold Stawarz z synem Bernardem oraz absolwent gimnazjum – Maciej Kucera.
Zaproszeni goście zgotowali chórowi "standing ovation" i nie obyło się bez bisu. Ostatnim utworem był "Psalm dla Ciebie", w którym partie solowe zaśpiewali Joanna Sabuda, Michał Stefaniak i Maciej Kucera.
Biorąc pod uwagę ogromne zainteresowanie taką formą podsumowania pracy chóru, z pewnością nie jest to ostatni tego typu koncert w murach naszego gimnazjum.

Gimnazjum nr 1 w Zawierciu

Oprócz koncertu szkolnego chórzyści mieli okazję wystąpić w koncercie promującym drugą płytę zespołu Fatamorgana, który dobył się 23 czerwca 2013 roku w MOK "Centrum" w Zawierciu. Występ na dużej scenie, z orkiestrą i połączonymi składami chórów z Zawiercia, Myszkowa i Łaz był dla młodzieży dużym przeżyciem.

Gimnazjum nr 1 w Zawierciu
Fot. M. Pospiszyl

do góry^

Start
Wydarzenia