Start
Wydarzenia
logo 42-400 Zawiercie, ul. 11 Listopada 22, tel. 3267-225-62, mail: g1zawiercie[at]gmail.com
Gimnazjum nr 1 im. T. Kościuszki w Zawierciu
English version

Rajd kościuszkowski w Szczekocinach


Galeria zdjęć

 Gimnazjum nr 1 w Zawierciu 

Dnia 3 czerwca 2013 roku uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w XII Rajdzie Szlakiem Kosynierów Okolic Szczekocin. Głównym organizatorem imprezy było Towarzystwo Kulturalne im. T. Kościuszki w Szczekocinach. Udział wzięli uczniowie z Zawiercia, Szczekocin i Małachowa. Spotkanie rozpoczęto złożeniem kwiatów pod pomnikiem Kościuszki na szczekocinieckim Rynku. Następnie młodzież ruszyła na trzy wcześniej wytyczone szlaki rajdowe, jednak z powodu niesprzyjającej aury grupie nie udało się przejść całej trasy. Przeszli z Rynku w Szczekocinach do mety w Zespole Szkół im. W. Kochowskiego w Goleniowach. Na mecie czekało na młodzież wiele atrakcji.
Po wędrówce uczniowie uczestniczyli w kilku konkursach związanych z Tadeuszem Kościuszką. W konkursie wiedzy historycznej wzięły udział: Karolina Śliwecka, Adrianna Nieroda i Agata Dąbrowska, które wywalczyły IV miejsce. W konkursie na strój z powstania styczniowego lub ogólnie z czasów Tadeusza Kościuszki wzięły udział Anna Szczygieł i Magdalena Skowronek. Dziewczęta zajęły III miejsce. Trzeci rodzaj zmagań związany był z muzyką. Uczestnicy śpiewali piosenki rajdowe, których teksty były związane z rajdem i Tadeuszem Kościuszką.
W przerwie konkursu piosenki Jurajski Szwadron Kawalerii im. Króla Jana III Sobieskiego, do którego należy nasza uczennica – Hanna Wnuk, zaprezentował fragment musztry konnej.
Wszystkie atrakcje bardzo podobały się uczestnikom. Mimo niepewnej pogody, rajd się udał, a deszcz poczekał do zakończenia spotkania.

do góry^

Start
Wydarzenia