Start
Wydarzenia
logo 42-400 Zawiercie, ul. 11 Listopada 22, tel. 3267-225-62, mail: g1zawiercie[at]gmail.com
Gimnazjum nr 1 im. T. Kościuszki w Zawierciu
English version

Wizyta Szóstoklasistów w G1
Gimnazjum nr 1 w Zawierciu 

Dnia 10 maja 2013 roku gościliśmy w naszym gimnazjum uczniów klas szóstych ze szkół nr 4, 5, 6, 7, 8, 9, 11 i szóstoklasistów z Rudnik. Przygotowaliśmy dla nich wiele atrakcji, dzięki którym mogli lepiej poznać szkołę, nauczycieli i atmosferę, która panuje w placówce. Gośćmi opiekowała się grupa uczniów o wdzięcznej nazwie „dream team”, czyli drużyna marzeń. Wyróżniali się oni czerwonymi koszulkami z logo gimnazjum.
Wśród przygotowanych atrakcji znalazły się: zwiedzanie szkoły, koncert szkolnego zespołu rockowego „Trauma” z wokalistką ze Szczekocin, Darią Śmietaną, występy solistek Agnieszki Łazarowicz, Joanny Sabudy i Agaty Foryś, nauka gry w bilard, zajęcia taneczne i fitness, a nawet elementy jogi. Chętni szóstoklasiści mogli również zmierzyć się z dziewczętami z drużyny tenisa stołowego: Karoliną Szlęk i Kingą Blachlińską, a także pośpiewać ze szkolnym chórem podczas warsztatów wokalnych.
W trakcie zwiedzania szkoły odwiedzili m.in.: bibliotekę, gdzie łamali sobie głowy nad zagadkami logicznymi oraz świetlicę, gdzie obejrzeli pokaz yo-yo w wykonaniu Piotra Sadowskiego i układali kostki Rubika z chłopcami z klasy IC. Ponadto zajrzeli na lekcje: historii, języka niemieckiego i angielskiego, matematyki, języka rosyjskiego, chemii i języka polskiego. Drużynowe odpowiadały na wszystkie pytania szóstoklasistów i opowiadały ciekawostki o odwiedzanych salach. Było mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy – furorę zrobiło malowanie twarzy, co można zobaczyć na zdjęciach w galerii. Z wypowiedzi naszych gości wiemy, że się podobało. Mamy nadzieję, że z wieloma z nich spotkamy się we wrześniu, na uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego.     

A tak zaprezentowali się szóstoklasiści po warsztatach wokalnych ze szkolnym chórem
w piosence "In the jungle":

Gimnazjum nr 1 w Zawierciu

do góry^

Start
Wydarzenia