Start
Wydarzenia
logo 42-400 Zawiercie, ul. 11 Listopada 22, tel. 3267-225-62, mail: g1zawiercie[at]gmail.com
Gimnazjum nr 1 im. T. Kościuszki w Zawierciu
English version

Spotkanie Informacyjne dla Szóstoklasistów i ich Rodziców
Gimnazjum nr 1 w Zawierciu

18 kwietnia 2012 roku odbyło się Spotkanie Informacyjne dla Rodziców i Uczniów Klas Szóstych. W tym roku przygotowaliśmy dla naszych gości kilka niespodzianek, które pozwoliły im poznać bliżej atmosferę szkoły i dokonania uczniów.

W organizacji i realizacji całego przedsięwzięcia pomagała tzw. „dream team”, czyli drużyna marzeń, złożona z młodzieży naszego gimnazjum. Uczniowie byli rozpoznawalni, ponieważ na tę okazję założyli czerwone koszulki z logo G1. Do wspomnianego „dream team’u” należeli:  Ewelina Rojewska, Kasia Mazur, Ania Machnik, Olga Milczarek, Magda Trautsolt, Karolina Śliwecka, Ania Ziaja, Julia Truszkowska, Agata Dąbrowska, Ada Nieroda – podchody, Klaudia Otręba, Julia Pąpka, Michalina Urbaniak, Michalina Jędros, Paulina Zając, Paulina Kuśmierz i Paweł Baran.

Spotkanie rozpoczęło się w sali gimnastycznej, gdzie wszystkich powitała pani dyrektor. Po raz pierwszy postanowiliśmy zaproponować młodzieży aktywne zwiedzanie szkoły podczas podchodów. Rodzice w tym czasie mogli obejrzeć prezentację multimedialną o szkole i posłuchać, co o gimnazjum opowiadają sami uczniowie: Wanessa Lassak z klasy ID oraz Krystian Pułtorak z klasy IIA. Zanim jednak zaczęła się sama prezentacja, zaśpiewał szkolny chór pod dyrygenturą pani Barbary Czajkowskiej oraz wystąpił Szkolny Teatr Młodzieżowy z przedstawieniem „Cztery pory roku”, zrealizowanym w ramach innowacji pedagogicznej.

Podczas gdy Wanessa i Krystian prezentowali szkołę rodzicom szóstoklasistów, drużyny składające się z gości oraz drużynowych z gimnazjum walczyły o zwycięstwo w podchodach. Walka była zażarta, ponieważ wszyscy chcieli jak najszybciej rozwiązać znalezione zadania i zająć pierwsze miejsce. Aby rozwiązać prawidłowo zadania, należało m.in. najpierw przetłumaczyć pytania z angielskiego na j. polski, aby na nie odpowiedzieć lub obejrzeć „Jedynkowe info” z newsami o gimnazjum i następnie odpowiedzieć na pytania, np. ile tablic multimedialnych jest w szkole albo jak długi jest szkolny basen. Wszyscy poradzili sobie świetnie. Ostatecznie zwyciężyła drużyna czerwonych z Karoliną „Śliwką” Śliwecką na czele.
Po podchodach dla młodzieży i prezentacji szkoły, którą obejrzeli rodzice, szóstoklasiści znów zasiedli w sali gimnastycznej. Pani dyrektor odpowiadała na pytania rodziców na temat pracy szkoły i sama zadawała pytania rozemocjonowanym jeszcze po aktywnej zabawie szóstoklasistom. Na zakończenie spotkania prowadząca - Kasia Koniorczyk - zaprosiła gości na Dzień Otwarty w G1, który odbędzie się w maju, i zaśpiewała pierwszoklasistka – Agata Foryś.

do góry^

Start
Wydarzenia