Start
Wydarzenia
logo 42-400 Zawiercie, ul. 11 Listopada 22, tel. 3267-225-62, mail: g1zawiercie[at]gmail.com
Gimnazjum nr 1 im. T. Kościuszki w Zawierciu
English version

Gimnazjaliści z „Jedynki” w Przedszkolu nr 118.12.2012r. grupa uczniów z naszego gimnazjum gościła w Przedszkolu nr 1. Wizyta ta miała związek z realizacją projektu CEO „Poczytaj mi, przyjacielu”. W ramach tego programu starsi koledzy czytają młodszym książki.
W związku ze zbliżającymi się świętami członkowie grupy projektowej przygotowali dla maluchów interpretację tekstu „Martynka i gwiazdka”. To historia o dzieciach, które ratują z topieli pieska Pufka i zwiedzają zamek św. Mikołaja.
W role bohaterów tej świątecznej historii wcielili się następujący uczniowie:
Karolina Śliwecka – Martynka,
Ola Socha – mama,
Karolina Dębiec – tata,
Michał Stefaniak - Franek,
Szymon Śliwa - Jasio,
Jowita Kołek - pies Pufek,
Paulina Kuśmierz - kot  Wąsatek,
narratorem była Ada Nieroda.
By uwiarygodnić przygody fikcyjnych postaci, gimnazjaliści odpowiednio się przebrali. Przedszkolakom bardzo podobały się ich stroje, szczególnymi względami cieszył się kotek Wąsatek, który  z zapałem zabawiał wymagającą widownię. Uczniowie bowiem poza czytaniem przygotowali dla maluchów zabawy ruchowe, świąteczne malowanki, dekorowanie choinki  przygotowanymi wcześniej bombkami i tańce w rytm świątecznej muzyki. Na koniec młodzi animatorzy rozdali swym podopiecznym lizaki. Przedszkolaki były tak zachwycone gimnazjalistami, że nie chciały się z nimi rozstać (zresztą z wzajemnością).

do góry^

Start
Wydarzenia