Start
Wydarzenia
logo 42-400 Zawiercie, ul. 11 Listopada 22, tel. 3267-225-62, mail: g1zawiercie[at]gmail.com
Gimnazjum nr 1 im. T. Kościuszki w Zawierciu
English version

Kolejna wizyta w przedszkoluDrugie spotkanie z przedszkolakami w ramach programu "Poczytaj mi, przyjacielu" odbyło się 22 listopada 2012 r. Tym razem grupa sześciu uczennic odwiedziła zawierciańskie Przedszkole nr 4. Przygotowały bajkę braci Grimm pt. „Jednooczka, Dwuoczka, Trzyoczka”. Ciekawe stroje przyciągnęły uwagę dzieci. Najbardziej spodobała im się pięknie ubrana księżniczka Diana – narratorka opowieści.
Po odczytaniu tekstu bajki księżniczka, jako prowadząca, zaprosiła dzieci do zabawy. Pierwsze zadanie związane było z wysłuchaną bajką i polegało na pokolorowaniu jabłuszek i umieszczeniu ich na przygotowanej jabłonce. Kiedy wszystkie jabłka zawisły na drzewku, gimnazjalistki przeprowadziły zabawy taneczno-ruchowe: „Rzeźbiarz”, „Głowa, ramiona, kolana, pięty” i zabawę, w której tańczący muszą zastygnąć w bezruchu, kiedy zostanie przerwana płynąca z odtwarzacza muzyka. Dzieci bawiły się świetnie. Ostatnią zabawą było uważne słuchanie dźwięków różnych instrumentów i naśladowanie gry na nich. 
Kiedy nadszedł czas zakończenia spotkania, przedszkolaki nie chciały wypuścić swoich gości. Dopiero obietnica kolejnej wizyty pomogła i po ciepłym pożegnaniu dzieci wróciły do swoich przedszkolnych zajęć. 

Z dziećmi bawiły się:

Księżniczka Diana – Ania Lewandowska IIID
Różyczka – Magda Trautsolt IID
Jednooczka – Marcelina Woźniak IIID
Dwuoczka – Karolina Kosińska IIID
Trzyoczka – Ada Nieroda IID
Rycerz – Oliwia Kopcik IIID
do góry^

Start
Wydarzenia