Start
Wydarzenia
logo 42-400 Zawiercie, ul. 11 Listopada 22, tel. 3267-225-62, mail: g1zawiercie[at]gmail.com
Gimnazjum Nr 1 w Zawierciu
English version

Występ chórów G1 i MOT w SosnowcuGimnazjum nr 1 w Zawierciu Gimnazjum nr 1 w Zawierciu
                          Próba przed występem              Ostatnia zapowiedź i... koncert czas zacząć.

   Połączone siły wokalne chórów Gimnazjum nr 1 i Młodzieżowego Ośrodka Twórczości w Zawierciu, na zaproszenie Dyrekcji i Grona Pedagogicznego Zespołu Szkół Projektowania i Stylizacji Ubioru w Sosnowcu, wystąpiły 14 czerwca 2012 roku podczas uroczystości nadania sztandaru szkole.
    Chórzyści, pod dyrygenturą pani Barbary Czajkowskiej i pana Leopolda Stawarza, wykonali trzy utwory tematycznie związane z atmosferą podniosłej chwili, jaką jest nadanie placówce sztandaru. Były to: „Oda do radości” Ludwiga van Beethovena, „Gaude Mater Polonia” oraz „Kronika” z repertuaru Marka Grechuty. Ostatni utwór, węgierska piosenka „Hej, igazitsad”, wywołał gromkie brawa. Po tym krótkim koncercie pochwałom i gratulacjom nie było końca. Goście obecni podczas uroczystości nie szczędzili miłych słów uczniom, których wysoki poziom artystyczny jest efektem ciężkiej pracy i wielu godzin prób spędzonych na ćwiczeniach wokalnych i dykcyjnych. 
    Mamy nadzieję, że chóry te będą miały szansę funkcjonować dalej w wymienionych placówkach i w dalszym ciągu będą tak wyrazistą artystyczną wizytówką miasta.

   Dziękujemy za zaproszenie Dyrekcji i Gronu Pedagogicznemu ZSPiSU w Sosnowcu. Mamy nadzieję na dalszą współpracę.

do góry^

Start
Wydarzenia