Start
Wydarzenia
logo 42-400 Zawiercie, ul. 11 Listopada 22, tel. 3267-225-62, mail: g1zawiercie[at]gmail.com
Gimnazjum Nr 1 w Zawierciu
English version

Dzień Otwarty w naszej szkole Gimnazjum nr 1 w Zawierciu Gimnazjum nr 1 w Zawierciu
Gimnazjum nr 1 w ZawierciuGimnazjum nr 1 w Zawierciu

    22 maja nasze gimnazjum gościło Szóstoklasistów i ich Rodziców. Po spotkaniu informacyjnym, które odbyło się w kwietniu, nadszedł czas, by zaprezentować ofertę edukacyjną szkoły. Nauczyciele i uczniowie stanęli na wysokości zadania i przygotowali wiele atrakcji dla odwiedzających.
    Najpierw odbyło się krótkie powitanie w sali gimnastycznej, po którym Szóstoklasiści zostali podzieleni na trzy grupy zwiedzające, a ich Rodzice mogli zostać jeszcze chwilę, by porozmawiać z panią dyrektor. Przyszłymi gimnazjalistami zajęli się nauczyciele, którzy prowadzili ich według określonych tras. Podczas zwiedzania chętni mogli obejrzeć przez mikroskop ciekawe preparaty, sprawdzić się ze znajomości roślin, poćwiczyć w salce fitness czy zagrać w bilard, posłuchać dialogów w języku niemieckim i obejrzeć piękne dekoracje imitujące stragany, uczestniczyć w doświadczeniach chemicznych i fizycznych, rozwiązać zagadkę z geografii, obejrzeć ciekawe prezentacje w multimedialnej sali matematycznej, a także zagrać w wirtualną piłkę nożną odpowiadając na pytania z języka angielskiego. Ponadto można było również znaleźć się u dyrektora „na dywaniku”, tego bowiem dnia miejsce pani dyrektor zajęły dwie uczennice, członkinie Rady Samorządu Uczniowskiego. Dla każdego znalazło się coś ciekawego i uczniowie spędzili prawie dwie godziny, korzystając z przygotowanych atrakcji.

Gimnazjum nr 1 w ZawierciuGimnazjum nr 1 w Zawierciu
Gimnazjum nr 1 w ZawierciuGimnazjum nr 1 w Zawierciu

    Zwiedzanie zakończył piknik, zorganizowany na placu przed szkołą. Zagrał zespół absolwentów naszego gimnazjum, a także zaśpiewały Joanna Sabuda i Agnieszka Łazarowicz. Można było obejrzeć kilka stoisk tematycznych, prezentujących dokonania uczniów i ich dzieła, a także to, co można w naszym gimnazjum robić. Kącik świetlicowy pochwalił się piękną biżuterią, wykonaną przez uczennice. W kąciku bibliotecznym można było spróbować swoich sił układając zabawki logiczne albo nauczyć się migać wybrane znaki. Obok znalazło się też miejsce dla najnowszego projektu eTwinning „Japan”. Dużym powodzeniem cieszył się kącik językowy, gdzie prezentowały się aż cztery języki: angielski, niemiecki, rosyjski i ukraiński. Można było na nim obejrzeć ukraińskie książki, rosyjskie samowary i wystrojone w suknie lalki, piękną zastawę, która kojarzyła się z angielskim „tea time” i flagi krajów oraz inne dekoracje przygotowane przez uczniów i nauczycieli. Kącik historyczny pochwalił się medalami i odznaczeniami, które nasze gimnazjum otrzymało w minionym roku szkolnym, a kącik sportowy zaprezentował zdobyte przez uczniów puchary. Można było także zagrać ze szkolnym szachistą. Ciekawostką był kącik zdrowego żywienia, gdzie częstowano koktajlami owocowymi i marchewkami. Iędzy gośćmi przechadzała się zaś wróżka, z której czarodziejskiej kuli można było wylosować wróżbę na przyszły rok szkolny. Nowością w tym roku był kącik rodziców, gdzie można było porozmawiać z mamami naszych uczniów, czyli u źródła dowiedzieć się, jak dzieciom podoba się ta szkoła.
    Mamy nadzieję, że było to dla wszystkich miłe popołudnie. My będziemy je długo wspominać i już planujemy przyszłoroczny Dzień Otwarty.

Gimnazjum nr 1 w Zawierciu Gimnazjum Nr 1 w Zawierciu

Gimnazjum nr 1 w Zawierciu

do góry^

Start
Wydarzenia