Start
Wydarzenia
logo 42-400 Zawiercie, ul. 11 Listopada 22, tel. 3267-225-62, mail: g1zawiercie[at]gmail.com
Gimnazjum Nr 1 w Zawierciu
English version

 „Noc w szkole” po raz czwarty


Galeria zdjęć

Gimnazjum nr 1 w Zawierciu


    
    Z 27 na 28 kwietnia 2012 roku, już po raz czwarty odbyła się w naszym gimnazjum „Noc w szkole”. Jak co roku, uczniów czekała niespodzianka, związana z organizacją imprezy. Tym razem pomysł polegał na zaproszeniu do zabawy rodziców. Kilkanaście odważnych osób przybyło wraz z dziećmi o godzinie 20.00 do szkoły i włączyło się w przygotowane gry i zabawy.
    Na pierwszy ogień poszedł turniej siatkówki. Rozgrywki te miały na celu wyłonienie drużyny uczniów, która zagra mecz z rodzicami. W szranki stanęły drużyny: „Skowronki”, „Dzicy seniorzy” oraz „Suchary, że aż tost”. Ostatecznie w składzie młodzieżowym meczu rodzice – dzieci zagrali:Kamila Szycowska,Weronika Stańczyk,Klaudia Rojewska,Mateusz „Chmielu” Chmielewski,Grzegorz Sosnowski,Krzysztof „Dosia” BlachińskiiMateusz Otręba, jako rezerwowy. W drużynie rodziców znaleźli się:p.Renata Grabowska,p.Emilia Serwicka,p.Agnieszka Szycowska,p.Beata Bartosik,p.Ewa Lewandowska,p.Robert Jędrosip.Konrad Otręba. Walka była zażarta i nikt nie brał jeńców. Ostatecznie, niewielką różnicą punktów, zwyciężyła drużyna młodzieżowa.
    Odpoczynkiem po sportowej rywalizacji dla chętnych rodziców i uczniów było przygotowanie w szkolnej świetlicy pysznej sałatki owocowej. Kulinarne działania zaowocowały pysznym poczęstunkiem dla uczestników. Nadszedł czas na nocne przekąski, które podczas takiej imprezy smakują przecież najlepiej, bez względu na godzinę.
    Kolejnym punktem naszej zabawy były straszne opowieści w dwóch odsłonach. W sali gimnastycznej chętni mogli wysłuchać historii o duchach jurajskich zamków, a w szkolnej czytelni odbył się pojedynek na opowieści z krypty. Do współzawodnictwa stanęły Agnieszka Serwicka i Dominika Pułtorak, a w jury zasiadła widownia. Obie historie pełne były tajemniczych zwrotów akcji i mrożących krew w żyłach, niespodziewanych dźwięków. W wyniku głosowania słuchaczy zwyciężyła opowieść Agnieszki. 
Po opowieściach rodem z najstraszniejszych horrorów nadszedł czas na skrzętnie ukrywaną od kilku dni niespodziankę pani dyrektor. Młodzież wraz z rodzicami i nauczycielami wypuściła w niebo kilka pięknych, kolorowych lampionów – „światełek szczęścia”. Są to całkowicie biodegradowalne, bezpieczne lampiony z papieru ryżowego, które unoszą się, dzięki gromadzącemu się w nich gorącemu powietrzu. Widok nocnego teatru latających lampionów - bezcenny.
    Z racji wyjątkowego upodobania młodzieży do gier zespołowych, po powrocie do szkoły spontanicznie utworzyły się drużyny do gry w siatkówkę, a później w koszykówkę. Po rozgrywkach wszyscy uczestnicy ze śpiworami, kocami i poduszkami zgromadzili się w sali gimnastycznej, by obejrzeć razem film dla ludzi o mocnych nerwach. No, prawie wszyscy, bo grupa organizatorów „nocy” zaszyła się w czytelni, by zająć się przygotowaniem do podchodów. Charakteryzacja udała się koncertowo. Włosy, makijaże, stroje, wszystko było profesjonalnie upiorne. W role postaci z nocnych koszmarów wcielili się:Kamila Szycowska, Agnieszka Serwicka, Karolina Śliwecka, Paulina Reszka, Magdalena Trautsolt, Anna LewandowskaiEmil Trepka. Osoby, które nie przepadają za horrorami mogły zajrzeć do muzycznego kącika w 107, skąd rozbrzmiewały śpiewy przy akompaniamencie pianina i gitary.
    Kiedy skończył się wyświetlany horror, chętni mogli wziąć udział w poszukiwaniach skarbu. Bardzo szybko utworzono kilka dwu- i trzyosobowych drużyn, które wyruszyły na trasy przygotowane na terenie szkoły. Zadanie nie było łatwe. Sami pomyślcie, gdzie w naszej szkole znajdują się miejsca, do których prowadzą wskazówki: „w klatce”, „dom książki”, „z nim nigdy nie przegrasz”, „kolorowy gaj na wysokości” czy „daje niezły wycisk”? Do tego dochodziły jeszcze pytania z wiedzy o szkole, a zła odpowiedź równała się z odsiedzeniem „w kozie” całych 5 minut. Emocje były ogromne, a tempo szukania wskazówek zawrotne. Ostatecznie słodki skarb odnalazłySylwia LubaśiAnia Wójcikz klasy IIId. Uczennice swoim znaleziskiem – paczką lizaków – podzieliły się z pozostałymi uczestnikami podchodów. Poszukiwaczy skarbu powitały pierwsze promienie wschodzącego słońca.
    Jak co roku, ostatnim punktem programu było wielkie sprzątanie sal i korytarzy. Uczniowie pod okiem nauczycieli uprzątnęli wszystkie śmieci i przywrócili pomieszczeniom stateczny wygląd sal lekcyjnych. Teraz pozostaje już tylko czekać na kolejną noc w szkole i snuć domysły, jaka niespodzianka będzie czekała na uczestników za rok.

do góry^

Start
Wydarzenia