Start
Wydarzenia
logo 42-400 Zawiercie, ul. 11 Listopada 22, tel. 3267-225-62, mail: g1zawiercie[at]gmail.com
Gimnazjum Nr 1 w Zawierciu
English version

 Kawiarenka rosyjska


Gimnazjum nr 1 w Zawierciu

    26 marca 2012 roku szkolna czytelnia gościłagrupę języka rosyjskiegowraz z nauczycielką, panią B.Kułach. Inspiracją dla tego spotkania były organizowane od kilku miesięcy kawiarenki literackie.     
    Rosyjskie spotkanie odbyło się przy samowarze i herbatce, a uczestnicy mogli dokładnie poznać historię tego urządzenia, sposoby parzenia i picia herbaty. Dzięki przygotowanym przez uczniów i nauczycielkę prezentacjom multimedialnym na temat samowarów i sposobu parzenia herbaty, wszyscy mieli okazję poczuć ducha dawnej, carskiej Rosji - materiały wizualne przedstawiały bowiem scenki z życia różnych warstw społecznych.
    Spotkanie przy samowarze, herbacie i muzyce rosyjskiej rozbrzmiewającej w tle szybko dobiegło końca, ale mamy już pomysł na kolejne. A że historia i kultura wschodnia jest niezwykle bogata, w głowie zrodziło się już wiele pomysłów na kilka kolejnych spotkań. A może zawiąże się w naszej szkole jakiś fanklub ziemi rosyjskiej? Kto wie....Tak czy inaczej, do zobaczenia... Samowar czeka... 
 
B.K.

do góry^

Start
Wydarzenia