Start
Wydarzenia
logo 42-400 Zawiercie, ul. 11 Listopada 22, tel. 3267-225-62, mail: g1zawiercie[at]gmail.com
Gimnazjum Nr 1 w Zawierciu
English version

    G1 + Przedszkole nr 4 = dobra zabawaGimnazjum Nr 1 w Zawierciu

    
    Przedszkole nr 4 w Zawierciu odpowiedziało na zaproszenie Gimnazjum nr 1 do udziału w programie Centrum Edukacji Obywatelskiej„Poczytaj mi, przyjacielu”. Szkoła od lat współpracuje z warszawskim centrum, realizując z młodzieżą proponowane programy.
    W ramach przeprowadzanego w roku szkolnym 2011/12 programu grupa uczniów spędziła czwartkowe popołudnie 26. stycznia 2012 roku z przedszkolakami z zawierciańskiej „czwórki”. Przygotowania do spotkania z dziećmi trwały od kilku tygodni. Zgodnie z regulaminem projektu CEO gimnazjaliści wybrali bajkę o psie Norku i wyszukali kilka zabaw z nią związanych. Nie zabrakło również zabawnych, kolorowych strojów, które wywołały ogromny entuzjazm wśród dzieci. Chętnie bawiły się z Myszką Minnie, Rasta-pieskiem, Królem Kasiem, Clownem Eugeniuszem, Wiewiórką Luną, Kotką Neko i Stonogą Grusią. 

W role wcieliły się:
Myszka Minnie -Kamila Szycowska
Rasta-piesek -Oliwia Kopcik
Król Kaś -Katarzyna Koniorczyk
Clown Eugeniusz -Dominika Pułtorak
Wiewiórka Luna -Anna Lewandowska
Kotka Neko -Agnieszka Serwicka
Stonoga Grusia -Agnieszka Łazarowicz

Multimediami zajmował się:Łukasz Matera

    Bajka przeczytana przez młodzież bardzo spodobała się przedszkolakom, świetnie zapamiętały jej treść i doskonale poradziły sobie z rozwiązaniem multimedialnego quizu na jej podstawie. Okazało się także, że wiele dzieci ma domowe zwierzątko i wie, jak o nie dbać.
    Zabawy tak bardzo spodobały się dzieciom, nauczycielom i dyrekcji przedszkola, że uczniowie G1 zostali zaproszeni na kolejne spotkania, w czasie których będą promować czytanie wśród maluchów.
    Czas spędzony z dziećmi zaowocował nowymi doświadczeniami zdobytymi przez gimnazjalistów. Mieli okazję przekonać się jak wiele troski, uwagi i odpowiedzialności potrzeba podczas zabaw z dziećmi. Już myślą nad scenariuszem kolejnego spotkania.

do góry^

Start
Wydarzenia