Start
Wydarzenia
logo 42-400 Zawiercie, ul. 11 Listopada 22, tel. 3267-225-62, mail: g1zawiercie[at]gmail.com
Gimnazjum Nr 1 w Zawierciu
English version

    Kreatywność bez granic


  
Gimnazjum nr 1 w Zawierciu

   Niby zwykłe zadanie domowe i niezbyt oryginalne polecenie...  A efekty zaskakująco pomysłowe, wręcz bajeczne...

    Na jedną z typowych lekcji języka polskiego w klasie II d, w ramach zadania domowego dotyczącego poznawanej lektury, uczniowie mieli wykonać zbiory aforyzmów występujących
w „Małym Księciu”. Każda z prac musiała też zawierać poprawnie zredagowaną dedykację.
     Uczniowie, zainspirowani wyglądem zbiorów sentencji wykonywanych w poprzednich latach przez starszych kolegów, przynieśli do oceny imponujące cuda.
    Aforyzmy zanotowane na małych karteczkach w kształcie jabłek wisiały na wykonanym z brzozy drzewku, którego pień zawierał dedykację. Inne maksymy ukryte zostały w  smakowicie wyglądających ciasteczkach. Następne sentencje zdobiły koronę fantazyjnego baobaba lub też ukryły się na ściankach kolorowego sześcianu. Mądrości życiowe można też było znaleźć w zabawnych pudełeczkach, wśród płatków róż lub na misternie wykonanym świątecznym stroiku.
    Nie zabrakło też tradycyjnych zbiorów przyjmujących kształt książek, ale i te, pozornie zwykłe prace, miały swoje tajemnice. Kryły bowiem przestrzenne ilustracje czy też papierowe kieszonki z najpiękniejszymi złotymi myślami.
    To bardzo miłe, kiedy nauczyciel może się podzielić z resztą świata takimi spostrzeżeniami na temat odrobionej przez uczniów pracy domowej....


do góry^

Start
Wydarzenia