Start
Wydarzenia
logo 42-400 Zawiercie, ul. 11 Listopada 22, tel. 3267-225-62, mail: g1zawiercie[at]gmail.com
Gimnazjum Nr 1 w Zawierciu
English version

   "Japoński" kalendarz - pomagamyGimnazjum nr 1 w ZawierciuGimnazjum nr 1 w Zawierciu


    Dnia 20 grudnia 2011 roku uczniowie realizujący projekt eTwinning „Japan” spotkali się znadkom. Włodzimierzem Dorobiszem, który jest jednym z pomysłodawców i głównych realizatorów akcji opracowania unikatowego „japońskiego” kalendarza na 2012 rok. Tematem wiodącym wspomnianego kalendarza jest kultura i sztuka japońska. Każda ze stron zawiera egzotyczny element oraz jest sygnowana przez znaną osobę. Patronat nad akcją objęła Ambasada Japonii w Polsce oraz Generalny Konsul Honorowy Japonii.
    Pomysł kalendarza zrodził się niedługo po trzęsieniu ziemi, które nawiedziło Japonię w marcu 2011 roku. Wówczas Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji Region IPA Zawiercie postanowiło pomóc dzieciom swoich wschodnich kolegów. Aby pozyskać fundusze na ten cel podjęto działania prowadzące do stworzenia limitowanej wersji kalendarza.
    Młodzież naszego gimnazjum postanowiła włączyć się w akcję i zachęcać do wsparcia aktywności policjantów. Jako pasjonaci takich tematów jak origami, bonsai, manga czy język japoński uczniowie zadawali gościowi wiele pytań i proponowali różne formy pomocy. Mamy nadzieję, że uda nam się przekonać wszystkich przyjaciół naszego gimnazjum do wsparcia tego szczytnego celu, jakim jest zebranie funduszy na pomoc dla japońskich dzieci pokrzywdzonych przez żywioł.
   Pomóc można wpłacając darowiznę na konto Śląskiej Grupy Wojewódzkiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji przy ul. Lompy 19/210 Katowice 40-038, NIP 954-23-13-562, ING Bank Śląski nr konta 91 1050 1214 1000 0022 6456 1537 z dopiskiem „Japonia”. Każdy, kto wesprze ofiary trzęsienia ziemi w Japonii otrzyma w prezencie wspomniany kalendarz, jednak organizatorzy akcji proszą o kontakt telefoniczny (tel. 722 087 196) lub mailowy (e-mail: wlodekbonsai@wp.pl) przed dokonaniem wpłaty, aby upewnić się, czy kalendarze nadal są dostępne.Odbiór kalendarza możliwy jest w Komendzie Powiatowej Policji w Zawierciu przy ul. Kasprowicza 9, po okazaniu dowodu wpłaty.

    Uczniowie i pracownicy G1 mogą wpłacać pieniądze do jednej z opiekunek SU: p.J.Paci lub p.K.Chojnackiej.


Gimnazjum nr 1 w ZawierciuGimnazjum nr 1 w Zawierciu


do góry^

Start
Wydarzenia