Start
Wydarzenia
logo 42-400 Zawiercie, ul. 11 Listopada 22, tel. 3267-225-62, mail: g1zawiercie[at]gmail.com
Gimnazjum Nr 1 w Zawierciu
English version

    "Awantura o Basię"


  
Gimnazjum nr 1 w Zawierciu


    W sobotę 3 grudnia uczniowie naszej szkoły zaprezentowali licznie zgromadzonej w zawierciańskim Miejskim Ośrodku Kultury publiczności montaż poetycki o współczesnej młodzieży.
    To wydarzenie jest efektem współpracy, jaką nasza szkoła kontynuuje z Zawierciańskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku. Słuchacze tego stowarzyszenia pod okiem mgr Józefa Niedźwieckiego wystawiali sztukę „Awantura o Basię”, na podstawie książki Kornela Makuszyńskiego o tym samym tytule.
     Tytułowa Basia dotarła już do gimnazjum i dlatego mieliśmy szansę pokazać, jaka jest młodzież, jakie ma problemy i dylematy. Montaż, opracowany również przez pana Józefa Niedźwieckiego, oparty został o wiersze współczesnych polskich poetów, m.in. Tadeusza Różewicza, Edwarda Hołdy, Antoniego Słonimskiego, Konstantego I. Gałczyńskiego.
    Piękne, poruszające recytacje, wspaniały śpiew i na koniec gorące brawa widzów to nagroda za duży trud i wkład pracy dla uczniów, a także pań Barbary Czajkowskiej i Marty Przybyły. Gimnazjaliści i absolwenci, którzy akompaniowali solistkom wzbudzili naprawdę szczery podziw publiczności.
    W przedstawieniu brali udział uczniowie IIIb -Agnieszka Serwicka i Łukasz Matera, IIIc -Klaudia Rojewska, IIId -Sylwia Lubaś i Anna Wójcik, IId -Joanna Sabuda, Marcelina Woźniak, Michał Stefaniak, Anna Lewandowska, Karolina Kosińska, Agnieszka Łazarowicz i Jakub Lewandowski, IIe -Magdalena Skowronek i Anna Szczygieł, Ia -Krystian Pułtorak. Piękny śpiew zawdzięczamyJoannie Sabudzie,Weronice WilcząbiDagmarze Gajeckiej, którym akompaniowaliPiotr i Łukasz Galosowie, Szymon Surowiec i Weronika Szymańska.
    Po raz kolejny uczniowie Gimnazjum nr 1 pokazali wysoki poziom swoich umiejętności.

M.P


do góry^

Start
Wydarzenia