Start
Wydarzenia
logo 42-400 Zawiercie, ul. 11 Listopada 22, tel. 3267-225-62, mail: g1zawiercie[at]gmail.com
Gimnazjum Nr 1 w Zawierciu

Wizyta w Bibliotece Pedagogicznej 


Galeria zdjęć

Gimnazjum Nr 1 w Zawierciu

    12 maja 2011r. z okazji Tygodnia Bibliotek p. L.Kuszak i p. A.Kołodziejek zorganizowały wyjście i zwiedzanie Biblioteki Pedagogicznej w Zawierciu. Na tę ciekawą lekcję została zaproszona grupa osób, które aktywnie pomagały przy przygotowaniu święta Czesława Miłosza w naszej szkole.
    Biblioteka, którą mieliśmy szansę dokładnie zwiedzić, różniła się od szkolnej. Dane nam było zapoznać się ze specyficznym rodzajem księgozbioru, pełnym dzieł naukowych z różnych dziedzin. Kilkupiętrowe regały stały w wielu pomieszczeniach biblioteki, tak że trudno było się w bibliotece poruszać. Książki układane są tam zgodnie z numeracją. Mimo iż numer książki to tylko liczba, w bibliotece ich ogrom był naprawdę zaskakujący. Wszystkie ułożone były w równym rządku i tylko bibliotekarze mogli je wyciągać. Zobaczyliśmy również kilka wystaw. Jedna dotyczyła Marii Skłodowskiej-Curie, następna Polaków w filatelistyce, a ostatnia - Czesława Miłosza. Po obejrzeniu ekspozycji o naszym nobliście zobaczyliśmy jeszcze film o nim. Była to bardzo ciekawa relacja o poecie.
    Do szkoły wróciliśmy w wesołej atmosferze. Pobyt w Bibliotece Pedagogicznej był bardzo ciekawy. Jednak, aby się tam zapisać, musimy mieć skończone 18 lat.

Iness-senpai

do góry^

Start
Wydarzenia