Start
Wydarzenia
logo 42-400 Zawiercie, ul. 11 Listopada 22, tel. 3267-225-62, mail: g1zawiercie[at]gmail.com
Gimnazjum Nr 1 w Zawierciu

Przeżył, by opowiadać o koszmarze obozów


Galeria zdjęć

Gimnazjum Nr 1 w Zawierciu


    14 kwietnia 2011 roku czworo uczniów naszego gimnazjum wzięło udział w spotkaniu z człowiekiem, który przeżył kilka obozów pracy i obozów koncentracyjnych, a wywodzi się z Zawiercia i poznał również na własnej skórze życie w zawierciańskim getcie.
   Pan Ariel Yahalomi, a właściwie Artur Dimant urodzony w 1923 roku w Zawierciu, podzielił się z widzami wspomnieniami z czasów wojny, opowiedział o swoich przeżyciach, o warunkach w getcie zawierciańskim i o tym, jak znalazł się w obozach pracy, a później w obozach koncentracyjnych i jak to się stało, że udało mu się przeżyć. Osoby chętne mogły zadawać gościowi pytania, z czego kilku widzów skorzystało i dzięki temu dowiedzieliśmy się dodatkowych informacji o koszmarze wojny i obozów.  Na zakończenie spotkania pan Ariel podkreślił, że najważniejsze, to nie stracić swojego człowieczeństwa i mimo trudności iść wciąż do przodu, nie poddawać się.
    Osoby zainteresowane historią opowiedzianą przez pana Ariela mogły zakupić książkę jego autorstwa pt. „Przeżyłem…” Egzemplarz wspomnianej książki znajdzie się również w naszej szkolnej bibliotece.

K.Ch.

Gimnazjum Nr 1 w ZawierciuGimnazjum Nr 1 w Zawierciu

do góry^

Start
Wydarzenia