Start
Wydarzenia
logo 42-400 Zawiercie, ul. 11 Listopada 22, tel. 3267-225-62, mail: g1zawiercie[at]gmail.com
Gimnazjum Nr 1 w Zawierciu
English version

Niecodzienna sceniczna wywiadówka


Galeria zdjęć

Gimnazjum Nr 1 w Zawierciu

   

   Kolędowa gratka dla babci i dziadka. Niecodzienna sceniczna wywiadówka – pod takim hasłem 12 stycznia 2011 roku w Miejskim Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie rodzin uczniów Gimnazjum nr 1 z gronem pedagogicznym.
    Wywiadówka była naprawdę niezwykła. Rodzice mieli okazję zapoznać się nie tylko z osiągnięciami edukacyjnymi swoich pociech, ale też poznali z bliska codzienne życie szkoły, które za sprawą ich dzieci było w tym semestrze bardzo ciekawe.
    Sukcesy sportowe (między innymi otrzymanie przez Szymona Surowca stypendium Ministra Edukacji Narodowej,), muzyczne (zdobycie Złotego Pasma przez chór na Przeglądzie Chórów Szkolnych w ramach programu „Śpiewająca Polska”), współpraca ze środowiskiem lokalnym (wystawienie wraz ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku rapsodu teatralnego pt. „Golgota Wschodu” w 70 rocznicę zbrodni katyńskiej), realizowane projekty (Comenius, eTwinning) to tylko niektóre aktywności podejmowane w gimnazjum w pierwszym semestrze 2010/20011 roku szkolnego.
    Licznie zgromadzeni goście mogli dowiedzieć się ponadto o akcjach profilaktycznych, w których bierze udział szkoła („Trzymaj formę”, „Zachowaj trzeźwy umysł”), współpracy z fundacją wspierającą dzieci z rodzin ubogich i zagrożonych patologią („Dziewczynka z zapałkami”).
    Nie zabrakło ponadto informacji o ciekawych inicjatywach szkolnej biblioteki (kawiarenka literacka, konkursy czytelnicze, lekcje języka migowego), Samorządu Uczniowskiego (akcja „Góra grosza”, wolontariat w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy), a także najważniejszych uroczystościach np. akcji „Krokusowe Pole Nadziei”, dzięki której uczniowie gimnazjum wspierają hospicja dziecięce czy też dziesięcioleciu Gimnazjum nr 1 połączonym z Rodzinnym Rajdem Rowerowym.
    Uczniowie podzielili się także swoimi refleksjami dotyczącymi biwaków integracyjnych, a także uchylili rąbka tajemnicy na temat niecodziennych lekcji. W minionym semestrze największe wrażenie zrobiły: sąd nad Antygoną (inscenizacja procesu karnego przygotowana przez klasę III e) i inscenizacje fragmentów „Zemsty” Aleksandra Fredry opracowane przez klasę I d.
    Spotkanie uświetnił koncert szkolnego chóru, popis zespołu tanecznego oraz brawurowy występ gimnazjalnej kapeli. Nie zabrakło też gratulacji dla 38 szkolnych prymusów.
    Na zakończenie głos zabrała pani dyrektor Katarzyna Jaworska, która przypomniała najważniejsze wyróżnienia, przyznane szkole i nauczycielom  w minionym semestrze. A były to: cywilne odznaczenie państwowe- Medal „Pro Memoria”- nadany Gimnazjum Nr 1 przez Urząd do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych za wybitne zasługi w utrwalaniu pamięci o ludziach i czynach w walce o niepodległość Polski podczas II wojny światowej i po jej zakończeniu, Złoty Medal Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej przyznany szkole przez Radę Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa,  Medal Komisji Edukacji Narodowej, który za wieloletnią pracę i zasługi na rzecz szkolnictwa otrzymała pani Agata Szlacheta, tytuł Honorowego Ambasadora Programu eTwinning zdobyty przez panią Katarzynę Chojnacką, Srebrne Odznaki Honorowe za Zasługi dla Województwa Śląskiego przyznane przez radnych Sejmiku Śląskiego dla pani Marty Przybyły oraz  dyrektora szkoły pani Katarzyny Jaworskiej, która prócz tego wygrała również etap wojewódzki konkursu „Szkoła obywateli” o nagrodę im. Anny Radziwiłł ogłoszonego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.
    To już drugi tego typu - wywiadówkowy koncert organizowany przez Gimnazjum nr  1. Można więc stwierdzić, że takie sceniczne spotkania z rodzinami uczniów i przyjaciółmi szkoły stają się jej tradycją.

A.Kołodziejek

do góry^

Start
Wydarzenia