Start
Wydarzenia
logo 42-400 Zawiercie, ul. 11 Listopada 22, tel. 3267-225-62, mail: g1zawiercie[at]gmail.com
Gimnazjum Nr 1 w Zawierciu
English version

Złote Pasmo w naszych rękach


Galeria zdjęć

Gimnazjum nr 1 w Zawierciu

   

    Za nami kolejny Przegląd Chórów Szkolnych w ramach programu „Śpiewająca Polska”. Chóry uczestniczące w przeglądzie prezentowały program złożony z co najmniej dwóch utworów. W repertuarze musiał znaleźć się utwór śpiewany a capella, utwór o tematyce zimowej i chociaż jeden utwór spośród prezentowanych powinien być wielogłosowy.
    Szkolny chór, pod opieką pani B.Czajkowskiej, pracował już od dawna nad trzema wybranymi utworami, którymi są wcale niełatwe kompozycje:

- „Gdy świat cały w śniegu”, Roman Hudaszek, a capella
- „O little town of Bethlehem”, angielska melodia tradycyjna, a capella
- „Las cuatro Palmas”, Ignacjo Pineiro, a capella

    8 grudnia 2010 roku nasz chór stanął na deskach sceny w sali Akademii Muzycznej w Katowicach i wykonał przygotowany program, jako ostatni z pięciu chórów w kategorii gimnazjów. Jury nie kazało uczestnikom długo czekać na wyniki. Okazało się, że to właśnie nasz chór zdobyłZŁOTE PASMO!!!

    A oto kilka uwag od uczniów i nauczycieli naszej szkoły:

Super !!! Mamy złoto !!!” – Karolina Trautsolt

Nie podobało mi się, ponieważ uważa, że stać nas na dużo więcej, a powodem tego była dekoncentracja wśród uczestników.” – Gall Anonim

Było super i w ogóle ! Od początku wiedziałem, że wygramy ! Nie stresowałem się wcale.”– Emil Trepka

Wczorajszy dzień był dla nas wielkim zaskoczeniem, ponieważ po raz pierwszy w historii szkoły zdobyliśmy pierwsze miejsce na przeglądzie. Wszyscy bardzo się cieszymy i mamy nadzieję, że w maju i w następnych latach też będziemy zdobywać pierwsze miejsca.” – Joanna Sabuda

Może teraz nasz chór otrzyma piękne stroje.” – p. L.Kuszak

GRATULUJEMY ZWYCIĘSTWA !!!

K.Ch.


do góry^

Start
Wydarzenia