Start
Wydarzenia
logo 42-400 Zawiercie, ul. 11 Listopada 22, tel. 3267-225-62, mail: g1zawiercie[at]gmail.com
Gimnazjum Nr 1 w Zawierciu
English version

Stypendium 

Ministra Edukacji Narodowej dla ucznia Gimnazjum nr 1


Galeria zdjęć

Gimnazjum nr 1 w Zawierciu

   

    Szymon Surowiec, uczeń Gimnazjum Nr 1 w Zawierciu, został najmłodszym w delegaturze sosnowieckiej laureatem Stypendiów Ministra Edukacji Narodowej za osiągnięcia  edukacyjne w roku szkolnym 2009/2010.
    Uroczystość wręczenia dyplomów potwierdzających przyznanie tych prestiżowych wyróżnień, odbyła się 15 listopada 2010 roku w Jaworznie.
W naszym rejonie stypendia te otrzymało troje uczniów: Łukasz Piotr Chmiel z Liceum Sportowego w Dąbrowie Górniczej, Marta Wiktoria Puda, absolwentka III LO im. C.K.Norwida w Będzienie i Szymon Surowiec z Gimnazjum Nr 1 w Zawierciu.
  Szkoła wnioskowała o przyznanie Stypendium Ministra Edukacji Narodowej, eksponując przede wszystkim osiągnięcia sportowe ucznia. Do najważniejszych jego sukcesów w roku  szkolnym 2009/2010 zaliczyć należy między innymi: I miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Śląska Kadetów - gra indywidualna, II miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Śląska Kadetów - gry podwójne, I miejsce w Indywidualnych Śląskich Mistrzostwach Kadetów- gra mieszana, II miejsce w grze podwójnej juniorów młodszych na XVI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Halowych Mazowsze 2010 czy też I miejsce w grze pojedynczej chłopców Prague Grand Prix 2010 i II miejsce w grze podwójnej  Prague Grand Prix 2010r.
    Śląski Kurator Oświaty Stanisław Faber w liście przekazanym na ręce pani dyrektor Katarzyny Jaworskiej życzył, aby twórcza praca nauczycieli i uczniów Gimnazjum Nr 1
w Zawierciu przynosiła kolejne sukcesy w różnych dziedzinach nauki, a dotychczasowe osiągnięcia inspirowały do podejmowania nowych wyzwań.
    Gratulacje, wyrazy uznania i prezent dla ucznia przekazał również osobiście  Prezydent Mirosław Mazur.


 

do góry^

Start
Wydarzenia